Lindab, wiodący szwedzki producent systemów wentylacyjnych i rozwiązań dla klimatu wewnętrznego, otwiera Lindab Innovation Hub - nowe centrum innowacji.

Nowe centrum badawczo-innowacyjne Lindab Innovation Hub

Centrum badawczo-innowacyjne zlokalizowane będzie w miejscowości Helsingborg w Szwecji i rozpocznie swoją działalność na wiosnę 2019 r. Głównym celem nowego ośrodka i zespołu pod przewodnictwem Nicklasa Friberga, będzie wdrażanie nowych technologii, trendów, a także rozwiązań biznesowych, zarówno w Grupie Lindab, jak również w całej branży.

Otwarcie nowego centrum innowacji to kolejne potwierdzenie, że Lindab odpowiedzialnie i poważnie podchodzi do wyzwań związanych z klimatem w pomieszczeniach i inwestowaniem w obiekty, z dużym naciskiem na innowacje. Badania potwierdzają, że jakość powietrza w pomieszczeniach ma ogromne znaczenie dla zdrowia, wydajności i komfortu ludzi. Lindab chce podnosić świadomość na ten temat zarówno w całej branży, jak również wśród konsumentów.

Zespół Lindab Innovation Hub stworzą eksperci i specjaliści wybrani ze względu na ich umiejętności w zakresie innowacji, rozwoju koncepcji i zagadnień poprawy klimatu w pomieszczeniach. Proponując nowe rozwiązania w oparciu o wymagania klientów, będą stawiać wyzwania dla istniejących rozwiązań i prezentować nowe spojrzenie. Działania skierowane do architektów, właścicieli nieruchomości i deweloperów wpłyną na zdobycie większego i głębszego zrozumienia znaczenia powietrza wewnętrznego dla dobrego samopoczucia ludzi.

Centrum innowacji będzie także oferowało przyjazne środowisko, dla nowych firm z branży (startup’ów), do tworzenia nowych produktów i usług związanych z klimatem wewnętrznym dla wszystkich typów budynków.

- Dostrzegamy ogromny potencjał w możliwości wykorzystania nowoczesnej technologii do monitorowania klimatu w pomieszczeniach. Inwestując w centrum innowacji wysyłamy wyraźny sygnał, że przygotowujemy się do przyszłości – podkreśla Ola Ringdahl, dyrektor generalny Lindab Group.

 

Dowiedz się więcej