Rok 2019 to okres, w którym LG Electronics ponownie wprowadza na rynek oryginalną i niepowtarzalną serię urządzeń Artcool Gallery, która może doskonale wpasować się w najbardziej wymagające architektonicznie wnętrza. Ta jednostka ścienna to przede wszystkim stylowy design, który ukrywa prawdziwą funkcjonalność pod postacią obrazu.

Artcool Gallery ulepszono pod względem klasy efektywności energetycznej oraz możliwości funkcjonalnych. Na chwilę obecną, jednostki dostępne są w dwóch wydajnościach tj. 2,5 oraz 3,5kW (wydajność chłodnicza nominalna). Zatem doskonale sprawdzą się w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych jako źródło chłodu, ciepła, a także w postaci elementu dekoracyjnego salonu. 

Samodzielna wymiana zdjęcia


Urządzenia wyposażone są w podwójne, rotacyjne sprężarki Dual Inverter, które znajdują zastosowanie w całym typoszeregu jednostek typu split LG. Ponadto sprężarki te są objęte 10 -letnią gwarancją, co potwierdza ich niezawodne funkcjonowanie. 

 

Jak działa sprężarka
Szeroki zakres pracy
Silnik sprężarki posiada szerszy zakres częstotliwości działania pozwalając na niskie koszty eksploatacji oraz szybsze i wydajniejsze schładzanie pomieszczeń w stosunku do standardowych sprężarek.

Wysoka niezawodność
Sprężarka Dual Inverter redukuje drgania i hałas generowany przez jednostkę zewnętrzną, co wpływa na redukcję uszkodzeń wewnątrz jednostki.

 

Urządzenia Artcool, wyposażone są w ekologiczny i przyjazny środowisku naturalnemu czynnik chłodniczy R32, który posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego oraz nie ma wpływu na warstwę ozonową. Właściwości termodynamiczne czynnika chłodniczego R32 powodują, że jest on bardziej wydajny w porównaniu do czynników R22 i R410A. 

Klasa efektywności energetycznej dla jednostek typu split plasuje się w zależności od trybu pracy (chłodzenie/ogrzewanie) na poziomie A++/A+. Dodatkowo poprawiono zakres pracy jednostek. W trybie chłodzenia mogą pracować w temperaturach  -15/+48oC natomiast w trybie grzania -10/+24oC. W związku z tym sprawdzą się jako źródło ogrzewania w okresach przejściowych. Wskaźniki efektywności energetycznej dla tego typoszeregu wynoszą odpowiednio EER: 3,33 – 3,80, natomiast współczynnik COP: 3,61 – 3,91. Jednostka zewnętrzna klimatyzatora posiada powłokę Gold FinTM, która chroni powierzchnię wymiennika ciepła przed nadmiernym zużyciem i korozją. 

 

Jak to działa
Przekrój poprzeczny wymiennika ciepła
Specjalna powłoka w kolorze złota na użebrowaniu wymiennika ciepła zapobiega korozji, przedłużając żywotność urządzenia.

Ponadto jednostka posiada różnorodne funkcje, tj.:

 • funkcja auto swing w kierunkach góra-dół, prawo-lewo,
 • tryb szybkiego schłodzenia Jet Cool,
 • tryb szybkiego nagrzewania Jet Heat,
 • wielostopniowa praca wentylatora,
 • funkcja gorącego startu,
 • autodiagnostyka układu,
 • funkcja osuszania,
 • auto restart urządzenia po zaniku zasilania,
 • samooczyszczenie wymiennika,
 • blokada rodzicielska,
 • kontrola temperatury w pomieszczeniu za pomocą dwóch termistorów.

Seria urządzeń Artcool Gallery została wyposażona w możliwość podłączenia sterownika przewodowego oraz dry contactów (sygnałów pracy), co daje możliwość współpracy klimatyzatorów z asortymentem firm zewnętrznych. Ponadto, nowe jednostki Gallery możemy wyposażyć w moduł Wi-Fi ( dostępny jako opcja: PWFMDD200) do sterowania przez sieć bezprzewodową za pomocą aplikacji LG Smart ThinQ w języku polskim, dostępnej na platformach Android i iOS z dowolnego miejsca na świecie za pomocą internetu.

 

Aplikacja dostępna w sklepach iOS i Google Play.
Bezprzewodowe połączenie internetowe jest wymagane.

 

Autor:
Jakub Lejman
Product Engineer
Air Conditioning & Energy

 

Dowiedz się wiecej