Kiedy Flakt Woods został przejęty przez Grupę Triton, nie było wątpliwości, że nie jest to koniec. Już teraz stało się faktem, że transakcja połączenia Fläkt Woods i DencoHappel jako FläktGroup została zatwierdzona przez europejskie organy antymonopolowe.

Nowa siła na europejskim rynku HVACR - fuzja Fläkt Woods i DencoHappel (dawnego Gea Air Treatment)

Dyrektorem Generalnym został dr Walter Rohregger, menedżer z bardzo bogatym doświadczenie obsługujący firmy inżynierskie zarówno w polskie, jak i na świecie. Atutem działających do tej pory oddzielnie marek jest ich mocne portfolio Połączone w 2015 roku przedsiębiorstwo osiągnęło łączny zysk w kwocie ok. 700 mln euro i zatrudnia ok. 3800 pracowników.


Fuzja Fläkt Woods i DencoHappel w FläktGroup wykreuje nowego lidera w europejskiej branży energooszczędnych rozwiązań wentylacyjnych, który zapewni swoim klientom najwyższe standardy w zakresie podniesienia jakości powietrza.

Dzięki fuzji Grupa ma wykazać natychmiastowy wzrost zysków i doprowadzić do urealnienia dodatkowego potencjału wzrostowego, który wynika ze sprzedaży wiązanej, jednak jak informuje Fläkt Bovent, transakcja między firmami póki co nie będzie miała wpływu na pracę polskich oddziałów.