Panasonic ogłosił najnowszy produkt w swoim asortymencie pomp ciepła woda-powietrze Aquarea – niezwykle wydajny system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Idealna do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych, pompa ciepła łączy wysokowydajny system w jedną kompaktową jednostkę zewnętrzną.

Nowa pompa ciepła Aquarea generacji J typu monoblok od Panasonic

Dostosowana do potrzeb każdej przestrzeni

Zaawansowany system zewnętrzny zapewnia zarówno ciepłą wodę użytkową (CWU), jak i ciepło dla grzejników oraz ogrzewania i chłodzenia dla przystosowanych do tego systemów. Dzięki dostępnemu zakresowi mocy od 5kW do 9kW, monobloki generacji J oferują niższe koszty eksploatacji niż inne dostępne na rynku rozwiązania. Zakres ten w pełni dostosowuje system do potrzeb pomieszczenia, niezależnie od tego, czy jest to nowy czy modernizowany budynek. Pompy ciepła generacji J są w stanie zapewnić temperaturę wody wylotowej do 60°C nawet przy -10°C temperatury zewnętrznej, a także wyższą wydajność w zakresie ogrzewania do +25%, a chłodzenia – do +30%.

Kompaktowa konstrukcja

Dzięki niewielkiej konstrukcji nowy monoblok zajmuje niewiele przestrzeni na zewnątrz budynku. Cały czynnik chłodniczy zamknięty jest w hermetycznej i szczelnej oraz małej jednostce zewnętrznej, a wewnątrz budynku znajdują się jedynie niezbędne rury hydrauliczne. Monoblok Aquarea generacji J to idealne rozwiązanie dla nowych projektów budowlanych, może być łatwo zainstalowany zarówno w miejscach o ograniczonej przestrzeni, jak i przy większych metrażach, wymagających estetycznego i dyskretnego wyglądu. Niewielki rozmiar instalacji zawdzięcza się wbudowanemu hydrokitowi, czyli wyposażeniu hydraulicznemu w jednostkę zewnętrzną. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni, z Aquarea Monobloc można zainstalować dodatkowy zestaw zbiorników (PAW-TD20B8E3 lub PAW-TD23B6E5) do produkcji CWU.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Dzięki polityce zrównoważonego rozwoju, która jest jednym z priorytetów firmy Panasonic, nowy monoblok oferuje znaczne korzyści dla użytkownika końcowego i jego wpływu na środowisko. Wykorzystując zaawansowaną technologię powietrzno-wodną, seria Aquarea zapewnia niezwykle wydajne, przyjazne dla środowiska rozwiązanie, nawet w temperaturach do -20°C.  Poza ogrzewaniem i ciepłą wodą, monoblok generacji J zapewnia również chłodzenie w okresie letnim.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem

System jest również kompatybilny z Aquarea Smart Cloud – aplikacją, dzięki której użytkownicy końcowi mogą zdalnie sterować pełnym zakresem funkcji ogrzewania i chłodzenia, a także monitorować zużycie energii i jej koszt. Co więcej, można go również podłączyć do Aquarea Service Cloud, aby umożliwić instalatorom zdalny dostęp do systemów ogrzewania i chłodzenia zainstalowanych u ich klientów w celu skrócenia czasu reakcji serwisowej. Dzięki temu instalatorzy mogą działać z dowolnego miejsca, oszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Najnowocześniejsze, kompaktowe urządzenie monoblok generacji J firmy Panasonic można łączyć z wieloma wysokowydajnymi akcesoriami w celu uzyskania jeszcze większych oszczędności energii. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.aircon.panasonic.eu.