Moduły fotowoltaiczne KAISAI - nowa gama produktów w segmencie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)
Jako dostawca energooszczędnych systemów komfortu cieplnego, firma Klima-Therm - generalny dystrybutor i właściciel marki KAISAI, wprowadza do oferty marki kolejne rozwiązania z segmentu OZE, których działanie opiera się na pozyskaniu, konwersji i wykorzystaniu naturalnych i przyjaznych środowisku zasobów energii. Moduły fotowoltaiczne KAISAI to następna po pompach ciepła powietrze-woda i centralach wentylacyjno-rekuperacyjnych gama produktów rozszerzająca portfolio firmy w tym segmencie i stanowiąca kolejny etap w jej rozwoju w zakresie rozwiązań stosowanych w budownictwie nisko- i zero-energetycznym.
Fotowoltaika jako technologia przetwarzania energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną, jest jednym z najważniejszych sektorów OZE, włączającym się w globalny trend bezemisyjnej produkcji, wykorzystania i przechowania energii elektrycznej oraz odzysku wytworzonego ciepła. Wkraczając w nowy etap swojego rozwoju, Klima-Therm wpisuje się w realizację głównego celu dokonującej się obecnie transformacji energetycznej, będącej jednym z nadrzędnych kierunków działań Unii Europejskiej, jakim jest ochrona środowiska naturalnego, w tym poprawa jakości powietrza.
Odpowiedzialne, proekologiczne podejście do przedmiotu naszego biznesu traktujemy jako jeden z priorytetów. Urządzenia oferowane przez Grupę Klima-Therm odpowiadają na postępujące zmiany legislacyjne oraz politykę Unii Europejskiej zakładającą między innymi elektryfikację ciepłownictwa, ogrzewnictwa i chłodnictwa w oparciu o rosnący udział OZE. Do 2040 roku potrzeby cieplne wszystkich gospodarstw domowych mają być pokrywane przez ciepło systemowe oraz przez zero- lub niskoemisyjne źródła indywidualne z istotnym udziałem pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych – komentuje Paweł Deska, Dyrektor ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM, i dodaje: - W Polsce rozwojowi OZE sprzyjają nie tylko zmiany legislacyjne, ale również wdrażane programy wsparcia finansowego na poziomie ogólnokrajowym, jak i samorządowym, postęp technologiczny przekładający się na spadek kosztów inwestycji w OZE, a przede wszystkim zmiana świadomości społecznej w sferze wdrażania działań pro-ekologicznych oraz korzyści ekonomicznych płynących z zielonej energii i tzw. czystego ogrzewania.
Instalacja fotowoltaiczna pozwala na stworzenie budynku nisko- lub zero-energetycznego. Produkując własną energię elektryczną i magazynując ją w sieci energetycznej, bądź domowym magazynie energii, gospodarstwo domowe jest w stanie zaspokoić swoje zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, zasilanie urządzeń domowych, ogrzewanie i wentylację. Przetwarzanie światła słonecznego na prąd, odbywające się za pomocą modułów połączonych w panele fotowoltaiczne stanowi stabilne i niewyczerpalne źródło zielonej energii, której produkcja niesie znacznie mniejszy ślad węglowy niż wykorzystanie paliw kopalnych. Z kolei połączenie dwóch technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii, jakimi są fotowoltaika i pompy ciepła, pozwala stworzyć tzw. system domu pasywnego, czyli nie pobierającego energii z zewnątrz. W praktyce integracja tych dwóch rozwiązań oznacza dla użytkownika zredukowanie niemal do zera zarówno kosztów ogrzewania, jak i energii elektrycznej oraz uniezależnienie się w znacznej mierze od zewnętrznych dostawców ciepła i prądu.
Jako Grupa Klima-Therm chcemy dostarczać klientom najnowocześniejsze technologie grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne oparte na odnawialnych źródłach energii. Cel ten firma systematycznie realizuje poprzez budowę komplementarnej oferty produktów OZE, w pierwszej kolejności koncentrując się na intensyfikacji sprzedaży pomp ciepła powietrze-woda oraz urządzeń do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Drugim, trwającym obecnie etapem działania, jest rozszerzenie oferty o moduły fotowoltaiczne, a także - w następnej kolejności – stworzenie magazynów energii wraz z obszarami uzupełniającymi, takimi jak inwertery do instalacji fotowoltaicznej, zestawy zaworowe, fancoile i akumulatory hybrydowe z inwerterem. Jesteśmy przekonani, że produkty te doskonale wpiszą się w aktualne trendy, zapewniając nam kolejne pola do dalszego rozwoju – podsumowuje Wojciech Białas, Dyrektor ds. Handlowych marki KAISAI.
Monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne STPXXXS/350-370/360-380/435-455W KAISAI charakteryzują się specjalną konstrukcją ogniwa umożliwiającą uzyskanie mniejszego natężenia prądu, co w znaczący sposób poprawia ich efektywność, a ponadto pozwala ograniczyć straty spowodowane częściowym zacienieniem i zużyciem ogniw, zwiększając jednocześnie zdolność konwersji energii słonecznej. Moduły solarne KAISAI są dostępne od końca kwietnia 2021 w sieci sprzedaży KAISAI. Wszystkie oferowane modele posiadają 25-letnią gwarancję wydajności oraz pełną certyfikację potwierdzoną przez akredytowany niezależny Instytut VDE.
Więcej informacji o modułach fotowoltaicznych KAISAI: <klinij>