ML - kanałowe wentylatory diagonalne marki Harmann - to świetna propozycja dla instalatorów / inwestorów poszukujących cichego i niezawodnego wentylatora w umiarkowanej cenie.

ML - nowy wentylator kanałowy marki Harmann
Oferta firmy Harmann wzbogaciła się o nowy typoszereg wentylatorów kanałowych ML MultiLine. Nowe modele cechuje unikalna konstrukcja wirnika diagonalnego, wraz ze specjalnie profilowanymi kierownicami ograniczającymi burzliwość strumienia powietrza za wentylatorem. Takie rozwiązania wpłynęły na wzrost efektywności pracy, a co za tym idzie również energooszczędności, wentylatory są przy tym jednymi z najcichszych w tej kategorii dostępnych na rynku.

Obudowa wykonana z wysokiej klasy tworzywa na bazie polimeru odpornego na uderzenia oraz promieniowanie UV. Urządzenie składa się z: płyty podstawy, zespołu silniko-wirnika ze zintegrowaną puszką podłączeniową, oraz króćców przyłączeniowych. Całość łączy się ze sobą za pomocą dwóch uchylnych klamer montażowych. Dzięki takiej konstrukcji montaż wentylatorów można wykonać w dowolnej pozycji, a zespół silniko-wirnika obracać pod dowolnym kątem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne ułatwia również czyszczenie oraz konserwację urządzeń, gdyż dostęp do wszystkich elementów nie wymaga demontażu kanałów wentylacyjnych.

W skład typoszeregu wchodzą modele o średnicach nominalnych od 100 do 200 mm, zakres wydajności mieści się w przedziale 190 – 900 m3/h. Wentylatory napędzane są silnikami indukcyjnymi o dwóch stopniach pracy – wysokim i niskim, wybieranymi podczas montażu lub poprzez przełącznik biegów. Modele 100, 150 i 160 występuję także w wersji z regulowanym opóźnieniem czasowym. Dzięki unikalnej konstrukcji oraz osiąganym wysokim parametrom pracy nadają się idealnie do zastosowań we wszelkich instalacjach wentylacji ogólnej zarówno jako nawiew oraz wywiew powietrza.

Główne cechy:
- unikalny diagonalny wirnik,
- aż do 8 dB(A) cichsze (model 125),
- dostępne w 5 średnicach od 100 do 200 mm,
- silniki dwubiegowe,
- modele 100, 150 i 160 dostępne z opóźnieniem czasowym,
- możliwość regulacji napięciowej,
- łatwa instalacja, oraz konserwacja,
- stopień ochrony IP44,
- unikalny i estetyczny wygląd.

Więcej informacji w [attach=attach1]karcie katalogowej ML[/attach]

ML MultiLine Harmann
Źródło: Harmann Polska Sp. z o.o.