Jednostka zewnętrzna VRF City Multi serii YLM to urządzenie najnowszej generacji, ponieważ w jednym urządzeniu znalazły się wszstkie unikalne rozwiązania. Urządzenie swoją premierę dla europejskich Klientów miało w Norymberdze na targach Chillventa 2014, natomiast dla polskich Klientów zaprezentowano ją na FWSK 2014. W związku z tym, te wybitne jednostki zewnętrzne VRF z szerokim zakresem wydajności, dużym wyborem różnych typów jednostek wewnętrznych oraz różnorodnymi możliwościami sterowania są dostępne także w Polsce.

Mitsubishi Electric-jednostka zewnętrzna nowej generacji VRF City Multi serii YLM już w sprzedaży!

Hasłem przewodnim nowej kampanii Mitsubishi Electric dla urządzeń City Multi VRF serii YLM jest "Każdej generacji przewodzi wybitna jednostka". Oprócz prowadzonym działaniom marketingowym, organizowane również będą szkolenia skierowane do instalatorów oraz spotkania prasowe.W ramach kampanii launchującej nowe urządzenia VRF Mitsubishi Electric przygotowana została dedykowana strona internetowa http://wybitnajednostka.mitsubishi-les.com  oraz szereg materiałów drukowanych – katalogi, broszury, ulotki.


Nowa generacja YLM urządzeń zewnętrznych City Multi

Zalety:

  • lepsza efektywność
  • podwyższony komfort w trybie grzania
  • elastyczne planowania instalacji

Tak duże zalety zostały osiągnięte, dzięki zastosowaniu nowej sprężarki, nowatorskiego wymiennika ciepła z aluminium oraz zmodyfikowanego obiegu chłodniczego i zwiększonej długości instalacji.
 

Wartości jutra osiągalne już dzisiaj

Nowe urządzenia zewnętrzne City Multi zaprojektowano z naciskiem na efektywność sezonową. Umożliwiło to jej podwyższenie o 47 % w trybie chłodzenia i o 21 % w trybie grzania. Urządzenia EP-YLM odznaczają się już dzisiaj rewelacyjnymi wskaźnikami całorocznymi — ich wartość SEER wynosi 6,71, a SCOP — 3,92. Dotychczas w przypadku klimatyzatorów o mocy większej niż 12 kW nie wyznaczano wcale nawet wskaźnika EER ani COP. Wskaźnik EER oznacza efektywność w trybie chłodzenia, a COP opłacalność w trybie grzania. Należy się spodziewać, że w przyszłości także urządzenia tej wielkości będą oznaczane wskaźnikami SEER i SCOP — podobnie jak ma to miejsce od 2013 r. z klimatyzatorami z grupy LOT 10, czyli o mocy poniżej 12 kW.

Unikalne rozwiązania w jednym wyjątkowym urządzeniu

Uzyskanie znacznie wyższej efektywności energetycznej to efekt zastosowania nowatorskiego, płaskorurowego (płaskokanałowego) wymiennika z aluminium, nowej, wysokosprawnej sprężarki oraz zmodyfikowanego obiegu chłodniczego. Dzięki nowej budowie wymiennika – mniejszych odległości między rurkami oraz ograniczeniu zajmowanej przez nie przestrzeni – powierzchnia wymiennika mogła zwiększyć się o ok. 30%, bez wpływu na rozmiar urządzenia. Rozwiązanie to gwarantuje także mniejszą stratę ciśnienia. Mitsubishi Electric jest pierwszym producentem na świecie, który wyposażył system VRF w takie rozwiązanie. Zastosowanie najnowocześniejszych sprężarek i silników pozwala na zwiększenie efektywności zwłaszcza przy obciążeniu częściowym. Specjalnie opracowany nowy typ sprężarki zapewnia wysoką niezawodność w eksploatacji. Urządzenie zewnętrzne nowego systemu City Multi dysponuje możliwością regulacji temperatury odparowania. Gdy temperatura w całym systemie zbliża się do wartości zadanej, system podnosi temperaturę czynnika chłodniczego w urządzeniach wewnętrznych. W efekcie uzyskujemy łagodniejsze temperatury wywiewu powietrza oraz dodatkową oszczędność energii o około 8 %.

 Wysoka elastyczność planowania instalacji

Nowe urządzenia zewnętrzne EP-YLM zapewniają dużą elastyczność w planowaniu, projektowaniu i montażu. Pozwala to na bezproblemową instalację nawet w bardzo dużych obiektach. Zwiększony zakres wydajności chłodniczej - do 150 kW, łączna długość instalacji chłodniczej do 1000 m, zmniejszenie dodatkowej ilości czynnika chłodniczego o ok. 10% - wszystkie te zalety ułatwiają planowanie. Atutem jest także duży wybór możliwych do podłączenia urządzeń wewnętrznych.