Firma KOMFOVENT miała przyjemność zaprosić klientów firmy Ventia, wyłącznego przedstawiciela marki w Polsce, na 3-dniowe zwiedzanie do swojej fabryki produkcyjnej na Litwie. Wyjazd zorganizowany został dla projektantów i instalatorów HVAC, którzy mieli okazję na rozmowę z projektantami i twórcami najnowszych rozwiązań technologicznych zastosowanych w centralach wentylacyjnych.

Kogo KOMFOVENT zaprosił do swojej fabryki?

Już na samym początku uczestnicy zaskoczeni zostali samym wyglądem magazynu produkcyjnego. Składała się na to nie tylko wielkość fabryki, ale także fakt, że jest to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych parków maszyn jakim dysponuje KOMFOVENT.

Kolejnym etapem, przez który prześli Klineci firmy Ventia, było zapoznanie się z pełnym cyklem produkcji central KOMFOVENT zaczynając od powstawania obudów, malowania ich i izolowania, przez autorski proces budowy wysokosprawnych obrotowych wymienników ciepła*, a skończywszy na projektowaniu zaawansowanych systemów sterowania. Wszyscy zobaczyli, że KOMFOVENT większość komponentów central wentylacyjnych (chłodnice i nagrzewnice, wymienniki obrotowe, filtry powietrza, obudowy, system automatyki, itp.) produkuje sam. A wentylatory zamawiają u renomowanych producentów EBM i Ziehll-Abbeg.

Dzięki temu klienci naocznie przekonali się, że  „ścisły nadzór i kontrola na wszystkich etapach produkcji,  wysokiej jakości komponenty, drobiazgowa dbałości o szczegóły” to fakty gwarantujące efekt końcowy w postaci niezawodnych i funkcjonalnych central KOMFOVENT.

Dużym i pozytywnym zaskoczeniem dla uczestników była możliwość by zajrzeć  za „kulisy” Działu Badań i Rozwoju, gdzie blisko 40 osób pracuje nad najnowocześniejszymi i efektywnymi rozwiązaniami.  Choć to, co widzieli goście było zaledwie „ułamkiem” tego, czym planuje zaskoczyć KOMFOVENT, to uczestnicy byli pod dużym wrażeniem.

Wizyta w fabryce to nie jedynym punkt programu.  Litwa słynie nie tylko z wysokiej jakości central wentylacyjnych KOMFOVENT, ale również z  imponującej  starówki w Wilnie, niesamowitego  zamku Wielkich Książąt Litewskich w Trokach,  doskonałego, choć mało dietetycznego jedzenia, wybornego piwa Svyturys, czy wykwintnych wódek i nalewek.  Nasi klienci mogli doświadczyć wszystkich tych atrakcji. O tym jak doskonale się bawili i jak ciekawie spędzili wspólnie z nami czas,  wiedzą Oni sami.

 

*Firma AMALVA, producent central wentylacyjnych KOMFOVENT ma opracowaną własną, zaawansowaną  technologię produkcji obrotowych wymienników ciepła.

 


 

Zobacz też:

Katalog central KOMFOVENT.

KOMFOVENT - nowości 2015.

Centrala wentylacyjna KOMPAKT REGO 600 U RHp.

Klienci Mitsubishi Electric z wizytą w Szkocji.

Zwiedzanie fabryki KOMFOVENT w 2014 roku.