Mimo, że astronomiczne lato jeszcze się nie rozpoczęło, temperatury w Polsce już kilkukrotnie przekroczyły 30 stopni. Po tak rekordowo ciepłym kwietniu, przyszedł równie upalny maj, więc w tym roku wcześniej zaczęliśmy szukać skutecznych metod chłodzenia. Firma Samsung oferuje nową ofertę systemów klimatyzacji, obejmującą 4-kierunkowe oraz 1-kierunkowe klimatyzatory kasetonowe Samsung Wind-Free™.

Delikatny powiew
Latem szczególnie często doskwierają nam przeziębienia i infekcje, spowodowane zbyt gwałtowną zmianą temperatur. Gdy na zewnątrz panuje skwar, po wejściu do pomieszczenia z włączoną klimatyzacją zazwyczaj odczuwamy wyjątkowy chłód. Tę niedogodność można wyeliminować dzięki kasetonowym klimatyzatorom Samsung Wind-Free™, w których zastosowano zaawansowaną technologię Wind-Free™ Cooling. W przypadku 4-kierunkowego klimatyzatora Wind-Free™ powietrze jest wydmuchiwane przez 15 700 umieszczonych w panelu mikrootworów, a w przypadku 1-kierunkowych – przez 10 000. Otwory umożliwiają spokojny przepływ powietrza, który obejmuje równomiernie całe pomieszczenie. Dzięki temu użytkownicy nie odczuwają nieprzyjemnego uczucia zimna, a jedynie komfortowy chłód.

Inteligentny tryb chłodzenia
Utrzymać odpowiednią temperaturę pomaga także dwustopniowy system regulacji. Chcąc szybko i skutecznie schłodzić pomieszczenie przed dojściem do biura, możemy zaprogramować urządzenie na silniejszy przepływ powietrza – tzw. Fast Cooling. Im szersza i większa łopatka klimatyzatora, tym szybsze schłodzenie dużej powierzchni bez pomijania niektórych stref. W klimatyzatorze 4-kierunkowym duże, zoptymalizowane łopatki zapewniają szeroki zasięg chłodzenia, co dodatkowo poprawia cyrkulację powietrza oraz umożliwia szybkie schłodzenie całego pomieszczenia. Osiągnięcie pożądanej temperatury we wnętrzu pozwala na automatyczne przejście urządzenie w tryb Wind-Free™ Cooling, który zadba o utrzymanie komfortu termicznego bez uczucia przeciągu.  Dzięki funkcji dwustopniowego przełączania uzyskamy nie tylko optymalną temperaturę, lecz także względną wilgotność.

Czujnik ruchu
Kasetonowy 4-kierunkowy klimatyzator Samsung Wind-Free™ został również wyposażony w specjalnie zaprojektowany czujnik ruchu. Wykrywa on umiejscowienie osób w pomieszczeniu i na tej podstawie dostosowuje przepływ powietrza.

Zdalna regulacja
Gdy na zewnątrz temperatura gwałtownie wzrasta, dużym ułatwieniem może być możliwość zdalnej obsługi urządzenia. Dzięki aplikacji SmartThings na smartfona, możemy nie tylko kontrolować funkcje klimatyzatora, lecz także zsynchronizować go z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Aplikacja pozwala również monitorować średnie zużycie energii elektrycznej, dlatego nie musimy się już obawiać rachunków za prąd.

 

Dowiedz się więcej