Firma Panasonic wprowadza odświeżoną serię klimakonwektorów Aquarea Air, które stosowane są również z pompami ciepła Aquarea. Ich podstawową zaletą jest fakt, że są one bardziej wydajne niż tradycyjny grzejnik. Ponadto klimakonwektory Aquarea posiadają wbudowany wentylator, który umożliwia również chłodzenie otoczenia. Są to najcieńsze urządzenia wśród tego typu produktów na rynku.

Klimakonwektory Aquarea Air do zastosowań z pompami ciepła Aquarea Panasonic.

Aquarea Air to klimakonwektory, które dedykowane są do domów energooszczędnych lub do niewielkich przestrzeni biurowych.

2 sposoby trybu grzania:

  • wykorzystanie efektu wypromieniowania ciepła
  • działanie mini-wentylatorów

Dwa różne sposoby grzania zapewniają przepływ powietrza z wymiennika ciepła do wnętrza panelu czołowego, który jest wówczas ogrzewany za pomocą konwekcji. Dzięki efektywnej wentylacji, silnik zużywa mniej energii, a w rezultacie urządzenie zapewnia nawet o 32% wyższą wydajności grzewczą od standardowych grzejników.

Tradycyjny grzejnik żeliwny potrzebuje wodę na poziomie 65oC, natomiast klimakonwektor Panasonic to zaledwie 35oC.

Urządzenia Aquarea Air, o głębokości jedynie 12,9 cm, należą do najcieńszych tego typu urządzeń na rynku. Ich kompaktowe rozmiary to zasługa układu jednostki wentylacyjnej, wyposażonej  w asymetryczne łopatki oraz wymiennika ciepła o dużej powierzchni. Dzięki temu klimakonwektory charakteryzują się wysokimi natężeniami przepływu powietrza przy małych stratach ciśnienia. Dodatkowo wyróżnia je bardzo cicha praca na poziomie 17,6 dB(A).

Prędkość wentylatora jest regulowana w sposób ciągły przez sterownik temperatury, konwektor może być także kontrolowany za pomocą termostatu z ekranem dotykowym.

Nowe klimakonwektory Panasonic są dostępne w trzech rozmiarach o różnej mocy, co pozwala dopasować je do wymagań różnych pomieszczeń. Z kolei ze względu na wyposażenie w zawór trójdrogowy cechuje je bardzo łatwa instalacja.

Klimakonwektory Aquarea Air stanowią bardziej wydajną alternatywę dla tradycyjnych grzejników, która dodatkowo zapewnia możliwość skutecznego chłodzenia w lecie. Do głównych zalet odświeżonych modeli z pewnością należy niewielki rozmiar oraz bardzo cicha praca. Dzięki temu urządzenia przez cały rok zapewnia komfort użytkownikom, pozwalając im jednocześnie na obniżenie zużycia energii – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.