W wielu regionach świata sukcesywnie zwiększa się poziom drobnych cząsteczek pyłu zawartych w powietrzu. Jest on szkodliwy i wiąże się z chorobami układu oddechowego, a w grupie największego zagrożenia są dzieci i osoby starsze. Różne organy i firmy podejmują działania, które mają na celu ograniczenie emisji tych szkodliwych cząsteczek, jednak ważne jest by zadbać o to również we własnych pomieszczeniach. Pomóc w zapewnieniu zdrowego środowiska w obiektach komercyjnych może LG, które wprowadza na rynek kasety 1 i 4-kierunkowe o potężnych możliwościach oczyszczania powietrza.

kasety z funkcją oczyszczania

Niebezpieczeństwa związane z drobnymi cząsteczkami pyłu

Drobny pył jest klasyfikowany w zależności od średnicy cząstek w nim zawartych. Cząstki pyłu PM2.5 definiuje się jako mające średnicę 2,5 μm (mikrometra) lub mniejszą, a cząstki pyłu PM1.0 jako posiadające średnicę 1 μm lub mniejszą. Im mniejsza jest drobna cząstka pyłu, tym większa jest jej zdolność wchłaniania do płuc i krwiobiegu. Cząstki te zawierają metale ciężkie i węglowodory, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Organizacje takie jak WHO i UNICEF zgłosiły, że aż 1 na 10 osób jest narażonych na zanieczyszczenia drobnym pyłem. Biorąc pod uwagę zagrożenia związane z mikro cząsteczkami pyłu, firma LG wdrożyła wysokiej jakości filtry oczyszczające do swoich 1 i 4-stronnych urządzeń kasetowych.

fazy oczyszczania powietrza

  • Krok 1 - Filtr wstępny (filtr plisowany), który eliminuje duże cząsteczki pyłu
  • Krok 2 - Elektryzowanie kurzu, które poprawia zbieranie zanieczyszczeń dzięki elektrostatyce
  • Krok 3 - Filtr PM 1.0 likwiduje mikrocząsteczki kurzu
  • Krok 4 - Filtr dezodoryzujący likwiduje nieprzyjemne zapachy

LG oczyszcza powietrze

LG wdrożyło wydajny 4-stopniowy proces filtracji w celu zapewnienia zdrowego środowiska wewnętrznego. Zestaw 4-stopniowego filtra zawiera filtr wstępny, stopień elektryzowania pyłu, bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy i filtr dezodoryzujący. Filtr wstępny ma wielowarstwową strukturę, która usuwa większe cząsteczki kurzu. Po przejściu przez filtr wstępny, powietrze jest poddawane procesowi elektryzowania pyłu w drugim etapie, który wykorzystuje siłę elektrostatyczną do dokładnego usunięcia cząstek. W trzecim etapie, w celu usunięcia 99,9% cząsteczek PM1.0, stosowany jest bardzo dokładny filtr przeciwpyłowy. Wreszcie, filtr dezodoryzujący usuwa zapachy i szkodliwe gazy z powietrza za pomocą technologii pochłaniania gazów. Ten kompleksowy zestaw filtrujący ma kompaktową budowę i jest montowany wewnątrz korpusu wewnętrznej jednostki kasetowej, dzięki czemu montaż zestawu nie wpływa na ogólną wielkość samej jednostki.

Ten wytrzymały system filtracji sprawia, że kasety z 1 i 4-kierunkowym oczyszczaniem powietrza doskonale nadają się do szkół i placówek opieki zdrowotnej, gdzie ludzie są narażeni na zanieczyszczenie drobnym pyłem, jak również do restauracji i sklepów, gdzie może występować duże stężenie pyłu. Zestaw filtrujący można również zdemontować w celu łatwego czyszczenia i konserwacji. Ponadto, dzięki połączeniu z aplikacją mobilną LG ThinQ, proces filtracji może być wygodnie monitorowany w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

lg thinq
Aplikacja LG ThinQ umożliwia wygodne monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym

Zapewnienie najwyższej jakości powietrza i komfortu wszędzie tam, gdzie zainstalowane są nasze produkty, jest dla LG powodem do dumy. Kontynuując wprowadzanie nowych rozwiązań, które spełniają nowe standardy w branży, zapewniamy również zdrowe środowisko zgodnie z wymaganiami naszego zmieniającego się świata.

*Produkty i rozwiązania mogą się różnić w zależności od kraju i warunków eksploatacji. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań i produktów, należy skontaktować się z lokalnym biurem LG

Twój dystrybutor