Junkers-Bosch to niekwestionowany lider na rynku gazowych przepływowych podgrzewaczy wody. Nowa linia Junkers Hydro 4000 jest najszerszym portfolio produktowym na rynku urządzeń, które spełniają wymagania dyrektywy ErP, a dzięki swej różnorodności wychodzą też naprzeciw największym wymaganiom użytkowników.

Junkers Hydro 4000 - nowa linia gazowych przepływowych podgrzewaczy wody

Po pierwsze – cichy start

Junkers Hydro 4200 posiada automatyczny zapłon bateryjny. Urządzenie wyposażone jest w tzw. płomyk pilot, który zapewnia delikatny i cichy start. Energia elektryczna potrzebna do uruchomienia zapłonu czerpana jest z dwóch baterii. W momencie poboru wody na początek zapalany jest płomyk pilot, a następnie od niego cały palnik – unikając przy tym efektu „wybuchu” i zapewniając delikatny i cichy start urządzenia. Junkers Hydro 4200 może też opcjonalnie posiadać wyświetlacz LCD. Dostępne wydajności urządzeń to 9*, 10 i 14* l/min.

Junkers Hydro 4300 to najbardziej zaawansowany model, który został wyposażony w hydrogenerator. Nie potrzebuje baterii do uruchomienia palnika. Niezbędną energię do wytworzenia iskry czerpie z hydro turbiny, która jest napędzana przepływającą wodą. Wszystkie modele serii 4300 wyposażone są w wyświetlacz LCD. Dostępne wydajności urządzeń to 10 i 14* l/min.

 

Nowoczesny design

Seria Junkers Hydro 4000 to także nowoczesny wygląd. Design nawiązuje do najnowszej linii kotłów kondensacyjnych. Biała obudowa, czarny symetrycznie rozplanowany panel sterowania, a także zaokrąglone narożniki sprawiają, że urządzenie prezentuje się stylowo i nowocześnie, stając się dodatkowo elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

 

Bezpieczeństwo

Nowoczesna konstrukcja zapewnia bezpieczną pracę w różnych warunkach. Urządzenia posiadają szereg czujników bezpieczeństwa, które kontrolują aktualne parametry pracy oraz w razie zaistnienia niebezpiecznej sytuacji wyłączają urządzenie, dzięki czemu użytkownik może czuć się komfortowo i bezpiecznie.

 

Wszystkie urządzenia spełniają wymagania dyrektywy ErP

Wszystkie urządzenia są zgodne z obowiązującym rozporządzeniem UE 814/2013, które od dnia 26 września 2018 roku wprowadziło nowe wymagania odnośnie emisji tlenków azotu. Dla przepływowych podgrzewaczy wody zasilanych gazem, emisja tlenków azotu wyrażona w przeliczeniu na dwutlenek azotu nie może przekraczać 56 mg/kWh. Chcąc sprostać wymaganiom dyrektywy, która narzuca bardzo restrykcyjne limity emisji NOx, został skonstruowany nowy palnik. Zwiększono jego powierzchnię, wydłużono dysze doprowadzające paliwo – mieszankę powietrza i gazu, przez co uzyskano bardzo stabilny i jednorodny płomień. Palnik jest chłodzony wodą co pozwala dodatkowo obniżyć temperaturę płomienia, mając zasadniczy wpływ na ograniczenie emisji NOx. Woda w pierwszej kolejności przepływa przez palnik odbierając część ciepła z palnika, a następnie przypływa do wymiennika ciepła, gdzie zostaje podgrzana do wymaganej temperatury.

 

Łatwa wymiana

Nowa linia gazowych przepływowych podgrzewaczy wody Junkers Hydro 4000 została zaprojektowana tak, aby ułatwić wymianę urządzeń starszej generacji. Rozstaw otworów montażowych do zawieszenia urządzenia jest taki sam, jak w poprzednich wersjach urządzeń. Wszystkie elementy niezbędne do zainstalowania urządzenia znajdują się w komplecie.

* - wersje dostępne w 3 kwartale b.r.

 

Dowiedz się więcej