Panasonic wprowadził do swojej oferty nowe, elektrycznie zasilane agregaty VRF - Mini ECOi LE2. Urządzenia 4,5 i 6KM wyróżnia wysoka wydajność oraz niewielkie rozmiary, dzięki czemu zapewniają znaczne oszczędności energii oraz przestrzeni potrzebnej na instalację. Modele te świetnie sprawdzą się w budynkach mieszkalnych oraz niedużych obiektach komercyjnych.

Nowa seria Mini ECOi to modele 4,5 i 6KM, przeznaczone do montażu w małych sklepach i biurach oraz dużych nieruchomościach i blokach mieszkalnych, gdzie przestrzeń zewnętrzna nie przekracza 1m i agregat swobodnie może być instalowany na niewielkim balkonie. Jednocześnie urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o większych instalacjach komercyjnych, dużych budynkach biurowych czy hotelach, w których agregat zewnętrzny nie może zakłócać estetyki obiektu.

Kompaktowe rozmiary to nie jedyna zaleta nowych modeli LE2. Urządzenia posiadają wyjątkowo wysokie wskaźniki efektywności energetycznej EER i COP. To najbardziej energooszczędne rozwiązanie na rynku. Przy zastosowaniu pojedynczego wentylatora model 4KM osiąga maksymalny współczynnik EER równy 4,50 i COP do 5,19. Jednostki wyposażone zostały w nową podwójną sprężarkę obrotową, umożliwiającą szerszą i bardziej elastyczną kontrolą inwertera, przekładającą się na lepszą wydajność systemu zarówno przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu.

Dla uzyskania maksymalnej wydajności, nowe modele posiadają większy silnik wentylatora w porównaniu do poprzednich serii. Sam wentylator natomiast zyskał nową konstrukcję i większą średnicę 54cm, dzięki czemu zapewnia mniejsze zużycie energii przy tym samym przepływie powietrza. Dodatkowo nowa technologia wentylatora jest w stanie wytworzyć wysokie zewnętrzne ciśnienie statyczne o wartości 35Pa, zapewniające bardzo szybki przepływ powietrza wywiewanego.

Także wymiennik ciepła w nowych jednostkach Mini ECOi został zmodernizowany. Posiada teraz powłokę typu Bluefin, chroniącą go przed korozją, która zapewnia funkcjonowanie jednostki z tą samą wysoką efektywnością przez długi czas. Ponadto nowy wymiennik oferuje większy obszar wymiany ciepła, co gwarantuje wyższą skuteczność nawet w ekstremalnych warunkach. Efektem wprowadzenia na rynek nowych modeli, bardziej energooszczędnych nawet od agregatów z dwoma wentylatorami, są najlepsze sezonowe wyniki w branży.

By jeszcze bardziej ułatwić instalację, firma Panasonic zwiększyła elastyczność nowej serii Mini ECOi. Wszystkie urządzenia mogą być zamontowane w ograniczonej przestrzeni, w trybie plug and play, co pozwala na jeszcze szybszą i mniej skomplikowaną instalację. Ponadto zwiększono dopuszczalną odległość między jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co daje szersze możliwości montażu.

Maksymalna długość orurowania pomiędzy jednostkami może wynosić nawet do 50m, bez konieczności dodatkowego ładunku czynnika chłodniczego. Dodatkowo seria Mini ECOi oferuje tryb cichej pracy przy utrzymaniu tej samej wydajności, co ma wpływ na elastyczność projektowania systemu dla obiektów mieszkalnych. Istotny jest także fakt, że agregaty zewnętrzne można podłączyć do maksymalnie 12 jednostek wewnętrznych.


Dowiedz się więcej