WENTYLACJA DECENTRALNA z urządzeniami Blauberg - idealne rozwiązanie dla pojedynczych pomieszczeń.

Jak skutecznie wentylować pojedyncze pomieszczenia?

Wady tradycyjnych rozwiązań wentylacyjnych 
Jednym z głównych problemów, z jakim borykają się właściciele mieszkań, jest nieodpowiednia wymiana powietrza. Mimo tego zastosowanie centralnej wentylacji z systemem kanałów rozprowadzonym na wiele pomieszczeń nadal nie jest standardem, nawet w nowych, wielorodzinnych domach. Z kolei w remontowanych lokalach umieszczonych w tzw. starym budownictwie, wymiana okien czy drzwi na nowoczesne i szczelne sprawia, że tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie spełnia już swojego zadania. Jej nieskuteczne działanie prowadzi do pojawienia się i nawracania wilgoci, grzyba, zwiększenia poziomu CO2, a co za tym idzie do złego samopoczucia, zmęczenia, problemów ze snem czy alergii.

Często spotykanym rozwiązaniem powyższych problemów jest przewietrzanie pomieszczeń za pomocą otwierania okien. W sezonie zimowym wpływa to na wychładzanie pomieszczeń, w pozostałych porach roku powoduje to napływ zanieczyszczeń, insektów, drobinek kurzu, a latem dodatkowo podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Wśród spotykanych jeszcze rozwiązań wspomagających wentylację grawitacyjną, pojawiają się wentylatory wyciągowe montowane w połączeniu z nawietrzakami okiennymi, podokiennymi, które zapewniają uzupełnianie strat powietrza spowodowanych pracą wentylatorów. Pomysł ten nie sprawdza się jednak, gdyż mieszkańcy lokali zamykają lub wręcz zaklejają nawietrzaki, które przepuszczają hałas z zewnątrz, a ponadto w okresie zimowym dodatkowo wychładzają pomieszczenia.


Jak rozwiązać problem wentylacji lokali mieszkalnych?
Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama - zastosować wentylację centralną z rekuperacją. Jest to rozwiązanie idealne, gdyż nie powoduje ono strat ciepła dla nowobudowanych domów. Zdarza się jednak, że w mieszkaniu nie ma przewidzianego miejsca na umieszczenie centrali wentylacyjnej oraz brakuje możliwości rozprowadzenia kanałów bez konieczności głębokiej ingerencji w konstrukcję ścian i wykonania dodatkowej zabudowy maskującej system wentylacyjny. W takim przypadku najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie WENTYLACJA DECENTRALNA.

System wentylacji Blauberg to nie tylko skuteczność, ale także minimalizacja kosztów i nakładu pracy. Rozwiązanie to wykorzystuje jednostki montowane bezpośrednio na ścianie zewnętrznej budynku, jak w przypadku systemu jednorurowego z rekuperacją VENTO EXPERT czy centrali z rekuperacją FRESHBOX. Systemy montowane są w poszczególnych pomieszczeniach, w celu zapewnienia stałej wymiany powietrza. Urządzenie zasysa zużyte powietrze, które przez wymiennik ciepła (w którym następuje kumulacja i odzysk ciepła) usuwane jest na zewnątrz. Odzyskane ciepło jest natomiast przekazywane do pobieranego z zewnątrz świeżego powietrza i wtłaczane do pomieszczenia. Praca systemu jest cykliczna, co zapewnia stałą wymianę powietrza bez jego wychładzania. Urządzenia typu VENTO oraz FRESHBOX mogą być montowane w dowolnym pomieszczeniu mieszkalnym w celu poprawienia w nim jakości powietrza.

 

 

Zalety wentylacji decentralnej z urządzeniami BLAUBERG:

 • oszczędność pracy i kosztów - brak konieczności rozprowadzania systemu kanałów,
 • krótki kanał powietrzny minimalizuje opory powietrza - montaż przezścienny z wylotem bezpośrednio na zewnątrz,
 • łatwy montaż,
 • skuteczność odzysku ciepła do 97% - najwyższej jakości wymienniki (rekuperatory),
 • niski pobór mocy oraz stała, niezawodna praca (silniki EC),
 • cicha praca (komfort, również podczas snu),
 • wygodne sterowanie za pomocą pilota lub WiFi np. za pośrednictwem smartfona (opcja),
 • możliwość programowania trybów pracy (zastosowana automatyka),
 • zastosowanie filtrów powietrza,
 • estetyczny design, dyskretnie wpisujący się w każde wnętrze.

 

W ofercie firmy VENTS GROUP znajdą Państwo również system jednorurowy do pojedynczych pomieszczeń VENTO Eco A50 S1 PRo. Wśród jego zalet należy wymienić:

 • wydajność - do 50 m3/h
 • efektywność odzysku ciepła - do 97%
 • filtracja cząstek PM2.5 - do 99%

 

Dowiedz się więcej o firmie VENTS GROUP


Komentarze

 • Odpowiedź

  Szanowny Panie,

  ceny tych urządzeń będą wahać się od 1750 zł netto za sztukę - dystrybutor jest w trakcie wprowadzania produktów na rynek - od 20 kwietnia produkty będą dostępne na stronie sklep-wentylacyjny.pl, zaś w razie jakichkolwiek pytań, bardzo proszę o kontakt: wentylatory@mkwent.com.pl

  Z wyrazami szacunku,
  Krystian Maciejca

 • wentylacja w domu

  I ja będę musiał się w końcu zaopatrzyć w wentylator, bo w lecie przy większych upałach w domu, który jest całkiem nasłoneczniony panuje nie do opanowania żar. Żona z córką już od dwóch lat wiercą dziurę w brzuchu i chyba w tym roku już nie obejdzie się bez takiego wydatku. Jaki to może być koszt wymienionego w artykule wentylatora?