Firma LG Electronics pokazała swoje nowoczesne technologie podczas największych w Europie targów elektroniki użytkowej IFA 2015.

Inteligentny dom z klimatyzacją LG

LG Electronics zaprezentowała technologię inteligentnego domu LG Smart Home. Nie trudno się domyślić, że nie mogło zabraknąć tam klimatyzacji LG. W nowoczesnym projekcie kluczową rolę odgrywa specjalny czujnik SmartThinQ®. Jest on podłączony do wielu tradycyjnych sprzętów AGD, przystosowując je tym samym do współpracy z inteligentnymi urządzeniami. Podczas targów firma zaprezentowała także klika kompatybilnych urządzeń. Należą do nich: piekarnik Lightwave, klimatyzator z linii Prestige, a także otwartą platformę IoT opracowaną przez konsorcjum Allseen Alliance.

Wspomniany wcześniej czujnik SmartThinQ® posiada przystawkę wykrywającą sygnały towarzyszące pracy urządzeń AGD i wysyła je do aplikacji o takiej samej nazwie zainstalowanej na samrtfonie właściciela inteligentnego domu. Krótko mówiąc, oznacza to, że umieszczając czujnik na urządzeniu, użytkownik nadaje mu funkcję SMART. Pozwala to na powiadomienie przez specjalna aplikacje o zakończonej pracy urządzenia, jego temperaturze lub szybkości, a nawet w przypadku lodówki – o kończącym się terminie przydatności do spożycia określonych produktów żywnościowych. 

Poza standardowymi urządzeniami AGD, aplikacja SmartThinQ daje możliwość zdalnego sterowania inteligentnym klimatyzatorem LG. Aplikacja poinformuje użytkowników o konieczności wymiany filtra powietrza oraz zapewni kontrolę nad temperaturą ustawioną w domu, jeszcze zanim do niego dotrzemy. Firma LG to absolutny lider na rynku inteligentnych rozwiązań do domu.

Sprawdź jak działa inteligentny system