Kompaktowa obudowa, nowoczesne sprężarki i wbudowane pompy o najwyższej sprawności – te kwestie sprawiają, że gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LWM gwarantuje nie tylko oszczędność miejsca, ale również dużo energii. W obudowie urządzenia umieszczony został 185-litrowy zasobnik c.w.u., przez co nowa pompa jest optymalnym rozwiązaniem dla 3-4 osobowych gospodarstw domowych.


fot. Junkers-Bosch

Nowoczesne sprężarki oraz zoptymalizowany obieg chłodniczy pompy ciepła Bosch Compress 6000 LW gwarantują jej wysoką efektywność - wartość jej współczynnika COP to nawet do 4,7 (według EN 14511). Dodatkowo pompę wyposażono w funkcję DPC (DynamicPumpControl), służącą do regulacji różnicy temperatur pompy obiegu wtórnego oraz automatycznie zapewniającą optymalny strumień przepływu wody przez pompę ciepła. W ten sposób zwiększa się efektywność eksploatacji i zmniejsza zużycie energii.


fot. Junkers-Bosch

Funkcja DPC umożliwia dodatkowo łatwe i szybkie uruchomienie pompy bez konieczności wcześniejszego, ręcznego ustawienia pompy obiegu wtórnego. Wyjątkowo energooszczędne są również wbudowane w urządzenie pompy przeznaczone do obiegu grzewczego i solanki.

Gruntowe pompy ciepła marki Bosch wykorzystują ciepło gruntu do ogrzewania domów i przygotowania c.w.u. Ciepło z gruntu pobierane jest przez kolektor poziomy (ułożony pod powierzchnią gruntu) lub sondę pionową (odwiert w gruncie). Dzięki stosunkowo wysokim temperaturom gruntu, które utrzymują się przez cały rok, gruntowe pompy ciepła pracują bardzo wydajnie.


fot. Junkers-Bosch

Pompy geotermiczne serii Bosch Compress 6000 LW w zależności od potrzeb można łączyć z zewnętrznym podgrzewaczem wody. Funkcje regulacyjne układu wykrywania ciepła zewnętrznego pozwalają również na podłączenie instalacji solarnych lub na biomasę, przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej i wspomagania ogrzewania.

 

Dowiedz się więcej