Z dniem 1 kwietnia br. firma Panasonic wprowadziła warunek udzielania gwarancji producenckiej na urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła. Różnica jest zasadnicza, ponieważ tylko firmy posiadające akredytację firmy Panasonic mogą oferować taką gwarancję. Program został uruchomiony pierwszym cyklem szkoleń w połowie sierpnia 2014r. Do tego momentu zgłosiło się ponad 130 firm, których szeregi zasila ponad 220 instalatorów i specjalistów branży.

Firma Panasonic wspiera ponad 130 instalatorów w Programie Akredytacji.

Firmy, które otrzymały akredytację firmy Panasonic, mogą poszczycić się odpowiednimi kompetencjami i doświadczeniem pracy z produktami Panasonic, co w rezultacie wypływa na odpowiedni dobór, instalację oraz serwis urządzeń tejże marki.

Odbywają się one na czterech poziomach:
    AC1 – dla urządzeń RAC (domowe), PACi, VRF i GHP
    AC2 – dla urządzeń RAC (domowe), PACi i VRF
    AC3 – dla urządzeń RAC (domowe) i PACi
    AH1 – dla pomp ciepła powietrze-woda Aquarea.

Sama akredytacja ważna jest na okres 12 miesięcy. Aby ją zdobyć każdy uczestnik musi przejść kurs i zakończyć go pozytywnym wynikiem egzaminu. Obecnie taką akredytacje posiada 136 firm (AH1-94 firmy, AC3-48 firm, AC2-12 firm).

Szkolenia tworzone są po to, aby przekazywać wiedzę na temat dostępnych rozwiązań klimatyzacyjnych, montażu, diagnostyki. W rezultacie taka skondensowana wiedza daje możliwość oferowania gwarancji producenta na instalowane urządzenia. Praktycznie zatem instalatorzy ponoszą koszty pracy, a części do urządzeń finansuje producent.

­– Cieszymy się, że Program Akredytacji Panasonic spotkał się z tak dużym zainteresowaniem instalatorów, bo to oznacza korzyści dla wszystkich stron. My mamy pewność, że firmy oferujące rozwiązania Panasonic są do tego profesjonalnie przygotowane, instalatorzy zyskują nasze wsparcie, zaś sami użytkownicy gwarancję i poczucie bezpieczeństwa – mówi Anna Adamiak, Technical & Service Assistant w firmie Panasonic.

Harmonogram kolejnych szkoleń i możliwość zapisów są dostępne na stronie dla instalatorów PanasonicProClub, pod adresem www.panasonicproclub.com.