Chcesz uzyskać świeże powietrze przez całą dobę niezależnie od warunków atmosferycznych i bez konieczności uciążliwego wietrzenia? Teraz z systemami wentylacji Bosch będzie to możliwe. Ciesz się powietrzem doskonałej jakości we wszystkich pomieszczeniach.

Centrale wentylacyjne Bosch Vent 5000 C są doskonałą alternatywą dla wietrzenia pomieszczeń poprzez otwieranie okien, nie tylko pod kątem ekologicznym, ale także ekonomicznym. Rozwiązanie pozwoli na usuwanie powietrza z pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnia, łazienka i pomieszczenia gospodarcze, a wprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych. Proces ten sprawia, że wymiennik ciepła przekazuje aż do 91% ciepła ze zużytego do świeżego powietrza, co znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku i poprawę jego efektywności energetycznej. Ponadto specjalne filtry zamontowane w systemie skutecznie blokują insekty oraz pyłki roślin, które są szczególnie uciążliwe dla alergików.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Bosch Vent 5000 C z wydajnością przepływu powietrza sięgającą 450m3/h świetnie sprawdzą się domach jedno- i wielorodzinnych. Zintegrowane obejście (by-pass) sprawi, że chłodne powietrze z zewnątrz będzie kierowane w miesiącach letnich bezpośrednio do pomieszczeń mieszkalnych.

Zintegrowany panel sterowania gwarantuje niezwykle łatwą obsługę systemu. Umożliwia on ustawianie stopni pracy wentylatora oraz prosty wybór trybów pracy. Użytkownik zyskuje w ten sposób np. szybki dostęp do funkcji ułatwiającej rozpalenie w kominku poprzez zwiększenie na kilka minut dopływu powietrza do budynku (przy jednoczesnej redukcji powietrza usuwanego). Systemem Bosch Vent 5000 C można również sterować za pomocą zdalnego pilota, który dostępny jest jako wyposażenie dodatkowe.

 

Dowiedz się więcej