Buderus świętuje 25-lecie obecności na polskim rynku! 


25 lat temu w Polsce rozpoczęła swoją działalność marka Buderus należąca do Grupy Bosch Thermotechnik GmbH – dziś, największego producenta systemów grzewczych w Europie. W Polsce Buderus oferuje kompleksową ofertę innowacyjnych systemów grzewczych, wykorzystujących gaz oraz olej. Szczególną rolę w asortymencie marki odgrywają także systemy wykorzystujące energię odnawialną.

Buderus świętuje 25-lecie obecności na polskim rynku!

Jak to się zaczęło?

Firma Bosch rozpoczęła budowę struktur handlowych w Polsce już w 1992 roku. Dwa lata później, w maju w 1994 roku, rozpoczęła swoją działalność Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o. – spółka-córka Buderus GmbH. Pierwszymi urządzeniami produkowanymi przez Buderus były kotły żeliwne i stanowiły one 90% obrotu. Już 4 lata od startu działalności w Polsce, marka obchodziła swój podwójny jubileusz – 100-lecie pierwszego patentu Buderusa na członowy kocioł grzewczy z żeliwa szarego i 50-lecie wytwarzania regulatorów.

Wkraczając na rynek w 1994 roku Buderus sprzedawał ok. 400 kotłów rocznie. Dziś jest to ok. 17 500 urządzeń. Obecnie najwyższą dynamikę sprzedaży uzyskują odnawialne źródła ciepła, w szczególności pompy ciepła. Przez te lata marka bardzo rozwinęła się technologicznie. 25 lat temu Buderus jako jedyny na rynku opatentował technologię „Thermostream”, pozwalającą na pracę bez regulacji temperatury wody na powrocie. 

Aktualnie udział kotłów kondensacyjnych w sprzedaży stanowi min. 95%, a coraz większego znaczenia nabiera automatyka – inteligentne sterowanie cyfrowe z możliwością zarządzenia urządzeniami z poziomu smartfona.

Istotną rolę w rozwoju marki pełnią również szkolenia. Na początku czerwca br. Buderus otworzył nowoczesne, zmodernizowane Centrum Szkoleniowe dla instalatorów, serwisantów, handlowców oraz projektantów. Cały obiekt stworzony został zgodnie z aktualnymi nowoczesnymi wizualizacjami marki Buderus.

 

Buderus to jakość

Klienci cenią Buderusa przede wszystkim za wysoką jakość produktów.

Marka była wielokrotnie nagradzana zarówno przez instytucje i stowarzyszenia branżowe, jak również przez samych konsumentów. Buderus trzy razy został uhonorowany wyróżnieniem „Super Marka”, które podkreśla niesłabnącą pozycję marki na rynku oraz wysoki poziom zaufania klientów. Na przestrzeni lat został również doceniony za nowoczesne rozwiązania technologiczne, otrzymując tytuł „Lider Nowych Technologii” dla przedsiębiorstw i instytucji wdrażających nowe technologie oraz przestrzegających najwyższych standardów jakości. Buderus może pochwalić się także takimi wyróżnieniami jak Budowlana Marka Roku (trzy tytuły), „Złoty Instalator” czy „Konsumencki Lider Jakości”. A to tylko niektóre wyróżnienia. 

 

Szerokie portfolio

Obecnie Buderus posiada kompleksową ofertę innowacyjnych systemów grzewczych o mocy od 2,0kW do 1,85MW. Oferta obejmuje kotły: stojące, wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne. Źródłem paliwa może być: gaz lub olej. Istotną rolę w asortymencie marki Buderus odgrywają także systemy wykorzystujące energię odnawialną: kolektory słoneczne i pompy ciepła. W ofercie Buderus można znaleźć także systemy regulacji, grzejniki, elementy wyposażenia kotłowni i instalacji c.o., bloki energetyczne oraz podgrzewacze c.w.u.

- Nasze bogate portfolio to źródło naszego sukcesu. Przez ostatnie lata zaobserwowaliśmy znaczącą zmianę w świadomości naszych klientów jeśli chodzi o wybór urządzeń grzewczych. Użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na parametry, ale również na ekologiczny aspekt urządzenia, wygląd oraz komfort zarządzania za pomocą smartfona. Przez te 25 lat odpowiadaliśmy na aktualne potrzeby naszych klientów i właśnie dzięki temu udało nam się zbudować silną markę. Planujemy dalej rozwijać nasze portfolio w oparciu o najnowsze trendy technologiczne w branży grzewczej – podsumował Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika. 

Ogromny asortyment kotłów grzewczych, palników, systemów regulacyjnych, zasobników c.w.u., urządzeń solarnych, pomp ciepła, systemów wentylacji i osprzętu umożliwia dostęp do nieograniczonych rozwiązań, praktycznie do każdego systemu grzewczego.

 

Dowiedz się więcej