Długoterminowa umowa finansowania inwestycji w miejscowości Morbegno, położonej we włoskich Alpach, w pobliży granicy ze Szwajcarią, obejmuje korzystanie z kompetencji sektora Bosch Energy and Building Solutions Włochy, w celu podniesienia efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej oraz innych elementów infrastruktury.

Bosch zwiększy efektywność energetyczną w miejscowości Morbegno (Lombardia, Włochy)

Umowa obejmuje:

  • instalację technologii LED we wszystkich systemach oświetlenia miejskiego – zewnętrznego oraz wewnętrznego – w budynkach komunalnych,
  • modernizację komunalnego systemu ogrzewania przy równoczesnym utrzymaniu istniejącej sieci ciepłowniczej,
  • dostosowanie systemu przeciwpożarowego i znaków ostrzegawczych we wszystkich budynkach komunalnych do aktualnie obowiązujących norm,
  • instalację nowych systemów oświetlenia zewnętrznego w ramach projektu Progetto Parchi Sicuri 2017 (projekt: Bezpieczne parki 2017),
  • prowadzenie rutynowej i dodatkowej konserwacji zmodernizowanych systemów.

W ramach umowy możliwa jest modernizacja szaf rozdzielczych i wymiana ponad 15 000 metrów linii energetycznych, instalacja solarnego systemu grzewczego i pompy ciepła typu powietrze-woda oraz wdrożenie szeregu funkcji z zakresu „smart city”, takich jak całodobowy call center, zdalne sterowanie i zarządzanie systemami oraz nowe systemy fotowoltaiczne w budynkach komunalnych o całkowitej mocy 45 kWp.

Sektor Bosch Energy and Building Solutions Włochy, zgodnie z postanowieniami umowy, przygotuje i wdroży projekt, a także zapewni prawidłowe funkcjonowanie wszystkich systemów przez następne 20 lat. - Umowa podpisana z firmą Bosch zapewni naszemu miastu dostęp do zaawansowanych technologicznie, wysokiej jakości systemów i sprzętu. Jesteśmy także przekonani, że obsługa i utrzymanie systemów przez firmę Bosch przyniesie nam oszczędności – mówi inżynier Giorgio Ciapponi, przedstawiciel rady miasta Morbegno, odpowiedzialny za projekt. - Współpraca z atestowanym przedsiębiorstwem usług energetycznych (ESCo) to dla małych gmin takich jak Morbegno szansa na znaczącą poprawę efektywności energetycznej. Dostępne środki publiczne często nie są wystarczające w takich przypadkach. Planujemy zainwestować w ten projekt 2,63 mln euro – mówi Carlo Papi, dyrektor działu Public Administration w sektorze Bosch Energy and Building Solutions Włochy.

Bosch Security Systems zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch są doskonałym rozwiązaniem w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Wiele nagród branżowych, certyfikaty jakości, a także różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

W Polsce Grupa Bosch działa od roku 1992 i jest reprezentowana przez 4 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie. W 2016 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 5,04 mld złotych i zatrudniała ok. 5 140 pracowników (na dzień 31.12.2016). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

 

Dowiedz się więcej