Ciesz się przyjemnym klimatem w budynkach komercyjnych przez cały rok.

Bosch przedstawia nową generację systemów klimatyzacji VRF Air Flux!

Bosch Termotechnika wprowadziła na rynek nowe, dwururowe systemy klimatyzacji VRF. Bosch Air Flux gwarantują skuteczne chłodzenie i ogrzewanie powietrza w budynkach komercyjnych.

 

Air Flux to dwururowe systemy VRF, które mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać powietrze w biurach i podobnych obiektach – wszędzie tam gdzie liczy się komfort. Nowe rozwiązanie Bosch prezentuje szerokie portfolio jednostek zewnętrznych (do 90kW w jednym module) i wewnętrznych oraz zaawansowane sterowanie indywidualne i centralne, co powoduje, że można je idealnie dopasować do potrzeb każdego obiektu. Systemy freonowe Air Flux zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów i użytkowników - zajmują mniej miejsca niż instalacje wodne, a przy tym są łatwiejsze i szybsze w projektowaniu. 

 

Nowa oferta obejmuje jednostki zewnętrzne o całkowitej wydajności sięgające 90kW. Istnieje możliwość połączenia aż 3 takich modułów zewnętrznych - w ten sposób można uzyskać moc 270kW w jednym systemie. Wszystko to pozwala elastycznie łączyć jednostki zewnętrzne z 13 różnymi typami jednostek wewnętrznych zapewniających szeroki zakres wydajności. Dopełnieniem oferty są specjalnie zaprojektowane i łatwe w użyciu systemy sterowania oraz szeroka gama akcesoriów. 

 

Bosch na targach Forum Wentylacja–Salon Klimatyzacja 2019

Bosch zaprezentował swoją ofertę na targach Forum Wentylacja–Salon Klimatyzacja, które odbyły się w dniach 5-6 marca w Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie na stoisku 111. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się jednostki zewnętrzne, jednostki wewnętrzne oraz automatyka, klimatyzatory pokojowe, pompy ciepła i rekuperacja.

 

Poza systemami VRF, Bosch oferuje również klimatyzację typu:

RAC - przeznaczoną do mieszkań, niewielkich pomieszczeń biurowych i serwerowni. Są to urządzenia pokojowe, naścienne typu split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) w czterech modelach o mocy 2,6kW - 7,3kW. Urządzenia oparte są na pracy z czynnikiem R410A oraz R32, który jest bardziej przyjazny środowisku;

SCAC - stworzona do większych biur, domów, mieszkań, sklepów, aptek oraz serwerowni. Są to urządzenia komercyjne typu split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe i konsola w zakresie mocy 3,5kW - 14,0kW; klimatyzatory te są wyposażone we wbudowane pompki skroplin, posiadają w standardzie wyjście on/off, a także możliwość podłączenia do BMS, pozwalającą na szersze aplikacje komercyjne;

Multi Split – idealne do większych mieszkań, domów jednorodzinnych oraz biur. Systemy Multi Split charakteryzują się możliwością podłączenia od jednej do pięciu jednostek wewnętrznych w zakresie mocy 2,3kW - 7,0kW do jednego agregatu jednowentylatorowego w zakresie 5,2kW - 12,3kW.

 

Dowiedz się więcej