W dniu 6 lutego 2019 roku firma Lindab świętuje 60. rocznicę powstania firmy - wiodącego producenta i dystrybutora produktów i rozwiązań systemowych dla wentylacji, klimatyzacji i budownictwa na świecie.

Od samego początku istnienia po dzień dzisiejszy, Lindab opiera swoją działalność na bliskim kontakcie z klientami, płaskiej strukturze organizacyjnej, wysokich kompetencjach pracowników oraz silnych wartościach. Produkty Lindab wyróżniają się najwyższą jakością surowców, stylowym designem, łatwością montażu i zastosowaniem zaawansowanych technologii. Innowacyjność wraz z wysoką jakością produktów Lindab do dzisiaj pozostają kluczem do osiągnięcia pozycji lidera i sukcesu całej Grupy.

Historia Lindab
6 lutego 1959 roku, Lage Lindh razem z Valterem Peterssonem otworzyli w miejscowości Lidhult w Szwecji mały sklep z blachami. Jeszcze w tym samym roku ich działalność została przeniesiona do Båstad na półwyspie Bjäre w południowej Szwecji, gdzie Lindab został zarejestrowany jako firma. Ciągły rozwój firmy spowodował, że w 1984 r. Lindab zadebiutował na szwedzkiej giełdzie, a w 1992 roku również na duńskiej giełdzie. W 2001 r. Lindab został wykupiony z giełdy przez Ratos AB razem ze Skandia Liv i Sjätte AP-fonden za pośrednictwem przedsiębiorstwa Lindab Intressenter AB. Spółka dominująca zmieniła nazwę na Lindab International AB w maju 2006 roku. W dniu 1 grudnia 2006 roku Lindab powrócił na giełdę w Sztokholmie i od tego momentu jest na niej stale obecny. 

Poprzez kolejne przejęcia, do grupy dołączały kolejne marki. Na przestrzeni dziesiątek lat firma rozszerzała swoją produkcję o kompleksowe rozwiązania dla wentylacji i klimatu wewnętrznego, systemy dachowe i elewacyjne, jak również kompletne prefabrykowane stalowe systemy budowlane oraz oprogramowanie.

W roku 2017 systemy wentylacyjne Lindab i Centrum Klima jako pierwsze na świecie uzyskały prestiżowy certyfikat Eurovent.

Dziś firma Lindab obecna jest w ponad 125 lokalizacjach w 32 krajach na świecie i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. Największe zakłady produkcyjne Lindab znajdują się w Grevie - Szwecja, w Pradze - Czechy oraz w Wieruchowie - Polska. 

Lindab Sp. z o.o. Siedziba Główna
Wieruchów, ul. Sochaczewska 144, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. +48 22 250 50 50, fax +48 22 250 50 60
kontakt@lindab.com
www.lindab-polska.pl