128
Schiessl Polska Sp. z o. o.

Schiessl Polska Sp. z o. o.

Schiessl Polska Sp. z o. o. to dzisiaj liczący się na rynku systemów HVACR podmiot z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, mający w swoim portfolio szeroką gamę produktów z segmentu chłodnictwa, klimatyzacji, czynników chłodniczych i pomp ciepła. Dynamika rozwoju i elastyczność w reagowaniu na wymagania rynkowe pozwala na sprawną obsługę Klientów w sieci 13 oddziałów na terenie kraju w oparciu o stałą ofertę magazynową, która obejmuje ponad cztery tysiące wyrobów pochodzących od renomowanych producentów.

Przewaga konkurencyjna Schiessl Polska Sp. z o. o.

Historia naszej firmy w Polsce sięga 1990 roku. Założona została wówczas spółka Termo Products, która w krótkim czasie stała się wiodącym importerem i dystrybutorem czynników chłodniczych w kraju. W roku 1997, z połączenia potencjału, wiedzy i doświadczeń Termo Products i Robert Schiessl GmbH, powstała spółka Termo Schiessl, a dotychczasowa oferta gazów chłodniczych rozszerzona została o kompletny asortyment urządzeń i komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji. Istniejąca od 1924 roku niemiecka firma Robert Schiessl GmbH posiada obecnie sieć spółek na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Rumunii, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Norwegii, Włoszech i należy do największych w Europie hurtowników w branży chłodnictwa i klimatyzacji.

Istniejąca od 1924 roku niemiecka firma Robert Schiessl GmbH posiada obecnie sieć spółek na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Rumunii, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Norwegii, Włoszech i należy do największych w Europie hurtowników w branży chłodnictwa i klimatyzacji.

Robert Schiessl GmbH ma w swojej ofercie około 30.000 artykułów od ponad 100 dostawców z całego świata. W grudniu 2013 roku firma zmieniła dotychczasową nazwę na Schiessl Polska Sp. z o.o. oraz wprowadziła nowe logo, jednakowe w całej grupie Schiessl. Nie tylko młody wiek i entuzjazm stanowią o wartości zespołu, ale również wiedza i umiejętności wszystkich zatrudnionych w spółce osób. Zatrudniamy ponad stu pracowników, z których trzy czwarte legitymuje się dyplomami wyższych uczelni. Wśród nich jest prawie pięćdziesięciu absolwentów uczelni technicznych, w tym ponad trzydziestu pięciu inżynierów z wykształceniem kierunkowym z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji.

Schiessl Polska Spółka z o.o. to dzisiaj dynamicznie rosnące, liczące się na krajowym rynku chłodnictwa i klimatyzacji przedsiębiorstwo. Dział Handlowy tworzy sieć trzynastu Oddziałów. Każdy z nich ma nieograniczone kompetencje asortymentowe, ale ściśle geograficznie określony obszar działania. Odpowiadają one za bezpośrednią obsługę handlową klientów, realizację zamówień i dostaw.

Oddział Schiessl Polska to nie tylko biuro handlowe, ale przede wszystkim magazyn i sklep z komponentami, częściami zamiennymi, akcesoriami i narzędziami niezbędnymi w codziennej działalności instalacyjnej i serwisowej. To również stacja dystrybucji czynników chłodniczych, w której na poczekaniu można napełnić butle wszystkimi najczęściej używanymi gazami.

Stała oferta magazynowa firmy obejmuje obecnie blisko cztery tysiące wyrobów od wszystkich renomowanych producentów europejskich, a na życzenie klienta istnieje możliwość sprowadzenia dowolnego z wielu tysięcy innych produktów.

Centrala firmy mieści się obecnie w Warszawie w nowoczesnym biurze przy ulicy Karczunkowskiej 46, a trzynaście oddziałów firmy zlokalizowanych jest w dużych miastach na terenie całego kraju. Największym kapitałem Schiessl Polska, decydującym o obecnej pozycji rynkowej, a przede wszystkim o potencjale dalszego rozwoju firmy, jest młody, świetnie przygotowany zawodowo i zaangażowany zespół pracowników.

Zaangażowanie

W 2000 roku spółka przyjęta została, jako pierwszy i jedyny przedstawiciel Polski, do grona członków IRWO - Międzynarodowej Organizacji Hurtowników Branży Chłodniczej (International Refrigeration Wholesalers Organization), będącej od ponad pięćdziesięciu lat płaszczyzną wymiany doświadczeń technicznych, handlowych i organizacyjnych hurtowników z terenu Europy. Jesteśmy współtwórcami i aktywnymi uczestnikami ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, koordynowanej przez Fundację Ochrony Klimatu „Prozon”. W ramach zrealizowanego przez Fundację projektu uruchomiono centrum regeneracji gazów chłodniczych oraz laboratorium analityczne, kilkaset firm serwisowych wyposażonych zostało w profesjonalne urządzenia do odzysku substancji szkodliwych dla warstwy ozonowej, a ponad 2000 instalatorów przeszkolono w zakresie przyjaznych dla środowiska technik obsługi urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Nasza firma jest także współzałożycielem i aktywnym członkiem branżowej organizacji pracodawców - Krajowe Forum Chłodnictwa, której cele obejmują m.in. ochronę praw i interesów branży chłodniczej, reprezentowanie jej wobec instytucji i organów państwa, a także integrację firm z branży. Obecnie KFCh liczy ponad 130 członków, w większości małych i średnich przedsiębiorstw instalacyjnych, serwisowych, handlowych i produkcyjnych. Zatrudniają one łącznie prawie 3 tysiące osób, a ich sumaryczne obroty przekraczają miliard złotych rocznie.

Asortyment Schiessl Polska Sp. z o. o.

Energy Pro

Zobacz gdzie kupić

Seria klimatyzatorów ściennych RAC Hisense, która charakteryzuje się doskonałymi parametrami, wysoką wydajnością oraz klasą energetyczną A+++/A++. W trybie grzania może pracować przy ekstremalnie niskich temperaturach otoczenia sięgających nawet -20°C. W klimatyzatorach tej serii zastosowano generator Hi-Nano, który jest wysoko skuteczną technologią oczyszczania powietrza w walce z SARS-CoV2. Oprócz jonizacji Hi-Nano, klimatyzator posiada skutecznie oczyszczający powietrze filtr 4w1 składający się z Witaminy C, Jonów Srebra, Katechiny i HEPA.

Jednostki cechuje wysoka jakość wykonania i kultura pracy. Niskie zużycie energii wynika oraz cicha praca wpływają na poczucie komfortu użytkowników. Wbudowany moduł WiFi AEH-W4B1 na zdalne sterowanie pracą urządzenia pomocą smartfonu z dowolnego miejsca na świecie. Idealne rozwiązanie do instalacji w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i niewielkich powierzchniach biurowych. Model przystosowany do pracy w systemach multi-split.

Seria klimatyzatorów ściennych RAC Hisense, która charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi. Model Wings dostępny jest w 4 różnych wydajnościach chłodniczych. Został dodatkowo wyposażona w nowość - generator zimnej plazmy, który oczyszcza powietrze z pyłów i eliminuje 90% bakterii, pleśni oraz zapachów w ciągu zaledwie dwóch godzin pracy. Ogromną zaletą tego klimatyzatora jest tryb super chichy, którego jednostka wewnętrzna podczas pracy emituje tylko 19 db (A). Wbudowany w standardzie moduł WiFi AEH-W4E1 pozwala na zdalne sterowanie pracą urządzenia za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca na świecie. Idealne rozwiązanie do instalacji w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i niewielkich powierzchniach biurowych.

Mini Apple Pie

Zobacz gdzie kupić

Seria klimatyzatorów ściennych RAC Mini Apple Pie Hisense charakteryzuje się nowoczesną stylistyką, doskonałą wydajnością i wysoką jakością wykonania. Jednostki cechuje niskie zużycie energii, a cicha praca podnosi komfort użytkowników. Opcja WiFi Ready pozwala przy zastosowaniu modułu AEH-W4E1 na zdalne sterowanie pracą urządzenia za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca na świecie. Idealne rozwiązanie do instalacji w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i niewielkich powierzchniach biurowych. Model przystosowany do pracy w systemach multi-split.

Easy Smart

Zobacz gdzie kupić

Seria klimatyzatorów ściennych RAC Hisense, która charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi. Model Easy Smart będzie dostępny w czterech wersja wydajności chłodniczej - 2.6, 3.4, 5.0, 6.5 kW. Każdy klimatyzator wyposażony będzie w pilot bezprzewodowy, posiadający funkcję SMART, która pozwala na automatyczny dobór parametrów pracy zgodnie z warunkami panującymi w pomieszczeniu. Easy Smart posiada funkcję I feel- inteligentnej kontroli warunków w pomieszczeniu oraz specjalny tryb ogrzewania podtrzymującego +8°C oraz możliwość podpięcia modułu WiFi. Opcja WiFi Ready pozwala przy zastosowaniu modułu AEH-W4E1 na zdalne sterowanie pracą urządzenia za pomocą smartfonu z dowolnego miejsca na świecie.

Jednostki kasetonowe ACT/AUC

Zobacz gdzie kupić

Urządzenia z serii klimatyzatorów inwerterowych Light Commercial Hisense cechują się doskonałymi parametrami i zaawansowaną technologią. Jednostki kasetonowe Hisense to urządzenia wydajne, a zarazem energooszczędne. Klasa energetyczna klimatyzatorów dla trybu chłodzenia to A++, a dla trybu grzania A+. Dodatkową zaletą klimatyzatorów kasetonowych Hisense jest niska emisja hałasu, dzięki czemu mogą być one użytkowane w dowolnym pomieszczeniu - od przestrzeni mieszkalnych, przez pomieszczenia biurowe, aż po przestrzeń handlową i handlowo-usługową.

Urządzenia pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Szeroki zakres wydajności oferowanych modeli AUC i ACT pozwala na precyzyjny dobór urządzenia do rzeczywistych potrzeb użytkownika oraz wydajną pracę w danej przestrzeni. Klimatyzatory kasetonowe mogą współpracować z modułem WiFi.

Jednostki kanałowe ADT/AUD

Zobacz gdzie kupić

Urządzenia z serii klimatyzatorów inwerterowych Light Commercial Hisense cechują się doskonałymi parametrami i zaawansowaną technologią. Jednostki kanałowe Hisense to rozwiązania, które mogą być zabudowywane w suficie podwieszanym, co znacząco wpływa na estetykę oferowanego rozwiązania. Klasa energetyczna klimatyzatorów dla trybu chłodzenia to A++, a dla trybu grzania A+. Dodatkową zaletą jednostek kanałowych jest mała wysokość co ułatwia w ukryciu w przestrzeni międzystropowej.

Urządzenia pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Jednostki mogą współpracować z modułem WiFi co zwiększając możliwości sterowania i programowania pracy. Różnorodność oferowanych rozwiązań pozwala na dopasowanie modelu do wymagań użytkowników powierzchni biurowych, lokali usługowych lub usługowo-handlowym. Nie bez znaczenia dla popularności oferowanych rozwiązań jest ich płaska konstrukcja, dzięki której klimatyzatory kanałowe mogą być praktycznie niewidocznym elementem wyposażenia pomieszczenia. Dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem jednostek kanałowych Hisense AUD oraz Hisense ADT jest ich wydajność idąca w parze z energooszczędnością.

Jednostki typu konsola AKT

Zobacz gdzie kupić

Urządzenia z serii klimatyzatorów inwerterowych Light Commercial Hisense cechują się doskonałymi parametrami i zaawansowaną technologią. Jednostki konsolowe przeznaczone są do montażu ściennego. Szczególnie polecane w obiektach, w których spad sufitu uniemożliwia montaż klimatyzatora ściennego jak poddasza. Konsole doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i użytkowych. Klasa energetyczna klimatyzatorów dla trybu chłodzenia to A++, a dla trybu grzania A+. Kompaktowe wymiary porównywalne są z konwencjonalnym grzejnikiem.

Urządzenia pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Jednostki mogą współpracować z modułem WiFi co zwiększając możliwości sterowania i programowania pracy. Klimatyzatory tego typu charakteryzują się się wysoką wydajnością pracy. Atutem jest nowoczesne wzornictwo i funkcjonalny cyfrowy wyświetlacz.

Jednostki przypodłogowo-podsufitowe AVT/AUV

Zobacz gdzie kupić

Urządzenia z serii klimatyzatorów inwerterowych Light Commercial Hisense cechują się doskonałymi parametrami i zaawansowaną technologią. Jednostki przypodłogowe-podsufitowe przystosowane są zarówno do montażu przypodłogowego, jak i podsufitowego. Charakteryzują się opływową obudową wyposażoną w duży otwór nawiewowy, co przekłada się na szybkie chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń. Głęboki strumień powietrza pozwala na dotarcie do najdalszych części pomieszczeń. Nawiew rozprowadza powietrze w trzech kierunkach, tym samym zapewniając relatywnie równomierną wymianę temperaturową w całym pomieszczeniu. Wysoka jakość materiałów i odporność na uszkodzenia mechaniczne wpływają na trwałość i estetyczny wygląd przez długi czas użytkowania.

Urządzenia pracują w oparciu o najnowszy, przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Dzięki opcjonalnemu modułowi WiFi pracą jednostek można sterować za pośrednictwem aplikacji na smartfonie lub tablecie. Klimatyzatory tego typu charakteryzują się się wysoką wydajnością pracy. Stosowane są w wielkokubaturowych pomieszczeniach wymagających intensywnej wymiany powietrza. W ofercie posiadamy urządzenia marki Hisense modele AVT i AUV.

Jednostki zewnętrzne AUW

Zobacz gdzie kupić

Jednostki zewnętrzne serii AUW do systemów LCAC Hisense współpracują z szeroką gamą jednostek wewnętrznych: kasetonowych, kanałowych, konsol i przypodłogowo-podsufitowych. Urządzenia z serii klimatyzatorów inwerterowych Light Commercial cechują się doskonałymi parametrami i zaawansowaną technologią.

Cechy standardowe

  • Klasa energetyczna chłodzenie/grzanie A++/A+
  • Niski pobór mocy
  • Cicha praca wentylatora
  • Wysokiej wydajności silnik DC napędzający silnik wentylatora
  • Zasilanie prądem stałym DC
  • Funkcja korekcji rozkładu temperatury nawiewanego powietrza

Publikacje Schiessl Polska Sp. z o. o.

Stacja EASYREC-2R do odzysku i recyklingu czynnika
Stacja EASYREC-2R do odzysku i recyklingu czynnika

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z ustawą F-gazową, zacznie obowiąz...

Spotkanie firmowe Schiessl Polska w Jerozolimie!
Spotkanie firmowe Schiessl Polska w Jerozolimie!

Tegoroczne spotkanie firmowe Schiessl Polska odbyło się 11-14 stycz...

Schiessl Polska: Mini agregat wody lodowej Tecumseh INFINEE
Schiessl Polska: Mini agregat wody lodowej Tecumseh INFINEE

Nowoczesne rozwiązanie od Tecumseh - mini agregat wody lodowej INFI...

Propan i inne czynniki chłodnicze o niskim GWP w stałej ofercie Schiessl Polska!
Propan i inne czynniki chłodnicze o niskim GWP w stałej ofercie Schiessl...

Bądź odpowiedzialny i wybieraj ekologiczne rozwiązania z oferty Sch...

Hisense-Hitachi JV rozpoczęło budowę trzeciej fabryki w Qingdao
Hisense-Hitachi JV rozpoczęło budowę trzeciej fabryki w Qingdao

Spółka joint-venture Qingdao Hisense Hitachi Air-Conditioning Syste...

Dni Otwarte w oddziałach Schiessl
Dni Otwarte w oddziałach Schiessl

Startuje kolejna edycja Dni Otwartych w Oddziałach Schiessl. W rama...

Nowość Testo 440 - zestaw do wykonania kompleksowych pomiarów
Nowość Testo 440 - zestaw do wykonania kompleksowych pomiarów

Poznaj najnowszy zestaw Testo 440 do wykonywania pomiarów w kanałac...

Nagroda Delta 2018 dla Schiessl Polska
Nagroda Delta 2018 dla Schiessl Polska

Firma Schiessl Polska została uhonorowana tegoroczną Nagrodą Biznes...

Certyfikat Wiarygodności Creditreform dla firmy Schiessl
Certyfikat Wiarygodności Creditreform dla firmy Schiessl

Międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Creditreform wyróżniła firmę...

Schiessl Polska uhonorowana Diamentem Forbesa 2018 oraz Gazelą Biznesu 2017
Schiessl Polska uhonorowana Diamentem Forbesa 2018 oraz Gazelą Biznesu 2017

Firma otrzymała dwa bardzo prestiżowe tytuły przyznawane przez mies...

Historia firmy Schiessl Polska Sp. z o. o.

1997 - Powstaje firma Termo Schiessl Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie i oddziałami w Górze Kalwarii i Środzie Wielkopolskiej

2000 - Otwarcie trzech nowych oddziałów: w Sopocie, Szczecinie i Dąbrowie Górniczej

2002 - Rozpoczyna działalność Dział Klimatyzacji oraz Oddział we Wrocławiu

2003 - Oddanie do użytku centralnego magazynu logistycznego i stacji napełniania czynników w Ruszkowie k/Środy Wielkopolskiej

2007 - Powstają dwa kolejne oddziały: w Łodzi i Lublinie

2010 - Przejęcie działu komponentów GEA GRASSO

2012 - Wdrożenie ISO 9001, Otwarcie oddziałów w Bydgoszczy, Krakowie i Białymstoku, Uruchomienie napełnialni czynników w Sosnowcu

2013 - Otwarcie nowego Magazynu Centralnego, Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania klasy ERP, Otwarcie drugiego oddziału w Warszawie, Wprowadzenie nowego logo i zmiana nazwy na Schiessl Polska Sp. z o.o.

2016 - Rozpoczyna działalność oddział w Rzeszowie

2017 - Rozbudowa Magazynu Centralnego o kolejne 1000 m2

2018 - Przeprowadzka Centrali i Oddziału do nowoczesnego, świeżo wybudowanego obiektu w W-wie

Kontakt z Schiessl Polska Sp. z o. o.

  • 48 22 750 42 94
  • anna.biwan@schiessl.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.