290
KLIMA-THERM

KLIMA-THERM

Grupa Klima-Therm ma w swojej ofercie urządzenia klimatyzacyjne, grzewcze i wentylacyjne wielu renomowanych producentów. Jest głównym przedstawicielem koncernu Fujitsu, ale oferuje też produkty własnej marki Kaisai. Jej produkty - klimatyzatory, systemy wody lodowej, klimakonwektory, pompy ciepła, rekuperatory oraz kurtyny powietrzne - są chętnie wybierane przez klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

Przewaga konkurencyjna KLIMA-THERM

 • Generalny Przedstawiciel japońskiego koncernu FUJITSU GENERAL w Polsce, Skandynawii i w krajach nadbałtyckich, tworzy Grupę 7 powiązanych kapitałowo spółek o międzynarodowym zasięgu
 • Wyłączny dystrybutor urządzeń kilku renomowanych, światowych marek tj. m.in. FUJITSU, KLIMA-THERM by CLINT, SABIANA, YANMAR, AERIAL, COTES
 • Szerokie portfolio produktów z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa i ogrzewania obejmujące m.in. wysokiej klasy urządzenia typu split, multi split, centralne systemy VRF, centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne, rekuperatory, systemy wody lodowej, pompy ciepła oraz osuszacze
 • Własne centra badawczo-rozwojowe: Akademia KLIMA-THERM funkcjonuje w Gdańsku, Katowicach, a od 2017 roku – również w Warszawie
 • 18 biur handlowych w całej Polsce
 • profesjonalny zespół 350 pracowników
 • 20 lat działalności w branży HVACR
 • Kontrola jakości zgodna z ISO 9001:2000

 

 • Kontrola jakości zgodna z ISO 9001:2000

Asortyment KLIMA-THERM

Klimatyzatory SPLIT, MULTI SPLIT

Zobacz gdzie kupić

Klimatyzatory marki FUJITSU należą do grupy najnowocześniejszych na rynku urządzeń typu SPLIT i MULTI SPLIT. Charakteryzują się one bogatym typoszeregiem urządzeń, dzięki czemu produkty FUJITSU znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o zróżnicowanej kubaturze i architekturze. Dodatkowo wyposażone są w technologię inverterową (rewersyjne pompy ciepła), co oznacza, że urządzenia te mogą zarówno grzać, jak i chłodzić. Urządzenie typu SPLIT składa się z jednostki wewnętrznej (klimatyzator), zewnętrznej (agregat chłodniczy/ sprężarka) oraz sterownika.
W ofercie znajdziemy m.in. następujące rodzaje urządzeń/ jednostek wewnętrznych:

 • ścienny ASYG - LTCA (2,5 - 3,5 kW)
 • ścienny ASYG - LUCA (2,0 - 4,2 kW)
 • ścienny ASYG - LMCA (2,0 - 4,2 kW)
 • ścienny ASYG - LFCA (5,2 - 8,0 kW)
 • przypodłogowy AGYG - LVCA (2,6 - 4,2 kW)
 • kasetonowy zwarty AUYG - LVLB (3,5 - 7,1 kW)
 • kasetonowy AUYG - LRLE(A) (8,5 - 14,0 kW)
 • uniwersalny ABYG - LVTB(A) (5,2 - 7,1 kW)
 • przysufitowy ABYG - LRTE(A) (8,5 - 14,0 kW)
 • kanałowy Slim ARYG - LLTB (3,5 - 5,2 kW)
 • kanałowy średni spręż ARYG - LMLA(E) (7,1 - 12,5 kW)
 • kanałowy wysoki spręż ARYG - LHTA (12,5 - 15,0 kW)
 • kanałowy wysoki spręż ARYC - LHTA (20,3 - 25,0 kW)

Systemy VRF AIRSTAGE

Zobacz gdzie kupić

Systemy klimatyzacji komfortu VRF AIRSTAGE to urządzenia o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego R410A, służące do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Dostarczane są w oparciu o najnowsze światowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne aerotermicznych pomp ciepła japońskiej marki FUJITSU.Systemy te dedykowane są do wszystkich rodzajów pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hotelowych i przemysłowych.

Oferta obejmuje:

 • VRF AIRSTAGE V III (22,4 - 150 kW)
 • VRF AIRSTAGE VR-II (22,4 135,0 kW)
 • VRF V-II (22,4 - 135,0 kW)
 • VRF J-II (12,1 - 15,5 kW)
 • VRF V
 • VRF S 
 • VRF J

Pompy ciepła FUJITSU WATERSTAGE

Zobacz gdzie kupić

Pompy ciepła WATERSTAGE marki FUJITSU  występują w 3 seriach: Comfort, High Power oraz Compact. Ich cechą charakterystyczną jest wykorzystanie zarówno energii znajdującej się w powietrzu (aeroterapia), jak i w gruncie (hydrotermia i geotermia). WATERSTAGE to nowoczesne pompy ciepła, które stanowią kompletne i kompleksowe systemy ogrzewania dla budownictwa jednorodzinnego. Niskotemperaturowe ogrzewanie zapewnia wysoką sprawność energetyczną. Bogata oferta akcesoriów umożliwia na współpracę z innymi źródłami ciepła oraz obsługę niezależnych obiegów grzewczych.

W ofercie znajdują się:

 • WATERSTAGE - High Power ( 10,8 - 15,2 kW )
 • WATERSTAGE - High Power - wbudowany zasobnik CWU ( 10,8 - 15,2 kW )
 • WATERSTAGE - Comfort ( 4,5 - 10,0 kW )
 • WATERSTAGE - Comfort - wbudowany zasobnik CWU ( 4,5 - 10,0 kW )
 • WATERSTAGE - Compact ( 8 - 10 kW ) 

Rekuperatory KCX

Zobacz gdzie kupić

Rekuperatory KCX to kompaktowe urządzenia przeznaczone do wentylacji z odzyskiem ciepła. Wysoka sprawność odzysku ciepła w nowoczesnej konstrukcji wymiennika doskonale koresponduje z niezawodnością i cichą pracą urządzenia. Stosowane są one w pomieszczeniach, w których występuje duża emisja energii cieplnej, a jednocześnie wymagana jest dobra wentylacja pomieszczenia. Wydajności w zakresie od 250 do 1000 m3/h pozwalają na optymalny dobór rekuperatora do każdego obiektu. Wyróżnić możemy dwa modele: KCX (wyposażony w przeciwprądowy wymiennik ciepła) oraz KCO (obrotowy wymiennik ciepła).

Wyróżnienia i nagrody KLIMA-THERM

Złoty Instalator

ZŁOTY INSTALATOR jest nagrodą honorową. Organizatorami konkursu o tę statuetkę są Instalator Polski sp. z o.o., wydawca miesięcznika "Polski Instalator" oraz Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. W ciągu roku odbywają się dwie edycje konkursu o ZŁOTEGO INSTALATORA: edycja wiosenna, której wyniki ogłaszane są podczas Wiosennej Gali Instalatorów, edycja wrześniowa - z uroczystym wręczeniem statuetek podczas Kongresów INSTALEXPO.

„Złoty Instalator” za kompleksowe szkolenia z zakresu projektowania, montażu i serwisu instalacji oraz urządzeń klimatyzacyjnych w 2008 roku.

Przedsiębiorstwo Fair Play

Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne. Program ma przebieg dwuetapowy, a oceny firm dokonują Komisje: Regionalne i Ogólnopolska, składające się z przedstawicieli administracji i samorządów (w tym gospodarczych), banków i instytucji finansowych, uczelni, organizacji przedsiębiorców, ZUS, organów podatkowych. Nad całością pieczę sprawuje Kapituła, w której zasiadają autorytety życia politycznego i gospodarczego. Każdą edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, podczas której następuje ogłoszenie wyników.

Miano „Przedsiębiorstwo Fair Play” w latach: 2008 i 2012. 

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group w oparciu o dane z okresu 3 ostatnich lat działalności.

KLIMA-THERM wyróżniona została „Gazelą Biznesu” w latach: 2006, 2008, 2011, 2012.

Diamenty Forbesa

Diamenty Forbesa to ranking polskich przedsiębiorstw, które mają największą dynamikę wzrostu wartości firmy w ciągu ostatnich trzech lat działalności. Przygotowywane są one we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode Polska. Ranking opracowany zostaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: duże, średnie i małe firmy.

“Diament Forbesa” w roku 2013.

The European Business Awards

Pod ocenę branych jest wiele kryteriów działalności przedsiębiorstw: gospodarcze oraz okołobiznesowe, a także relacje z pracownikami, klientami, otoczeniem. Ocenia się także innowacyjność, odpowiedzialność, style zarządzania, działalność prospołeczną. Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów w Europie. Kapituła wybiera kandydatów samodzielnie, nie można ich w żaden sposób zgłaszać. Następnym etapem jest wybór z wybranych. Są to Championi Narodowi.

The European Business Awards 2014/15 – National Champion Poland" w roku 2014.

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Prestiżowe wyróżnienie, które nadane jest firmom o najwyższej i wysokiej ocenie stabilności wystawianej według danych Bisnode Polska. Wyróżnieni certyfikatem, to firmy o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, których poziom zadłużenia oraz zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy.

“Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej” firma KLIMA-THERM otrzymała w 2015 roku.

Inwestor w Kapitał Ludzki

Program pod patronatem najważniejszych instytucji Państwowych: Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Siła Godła Inwestor w Kapitał Ludzki tkwi z jego rozpoznawalności. Badania pokazują, że: Inwestor w Kapitał Ludzki jest najbardziej rozpoznawalnym Godłem w obszarze polityki personalnej – potwierdza wizerunek firmy, jako wiarygodnego pracodawcy Godło Inwestor w Kapitał Ludzki rozpoznaje blisko 4 miliony Polaków! Godło przemawia do ludzi młodych, dobrze wykształconych, zajmujących kierownicze stanowiska Dzięki zamieszczeniu Godła w ogłoszeniu ofertą interesuje się szersze grono potencjalnych pracowników, co daje pracodawcy szanse na najlepszych kandydatów.

Godło „Inwestor w Kapitał Ludzki” prznane zostało w 2015 roku.

Lider Instalacji

Celem konkursu LIDER INSTALACJI jest promocja najlepszych rozwiązań technicznych w branży instalacyjnej. Medium, kropla wody, symbolizuje to, co doskonałe. Przyznając nagrody, redakcja Rynku Instalacyjnego zwraca uwagę czytelników na najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące uzyskanie efektów ekonomicznych i przynoszące satysfakcję użytkownikom, a także na usługi i działania firm zasługujące na szczególne wyróżnienie.

„LIDER INSTALACJI 2016” w kategorii ‘Wentylacja i Klimatyzacja’ za gazową pompę ciepła YANMAR.

Publikacje KLIMA-THERM

Fujitsu Partnerem Głównym projektu „Kino na Leżakach”
Fujitsu Partnerem Głównym projektu „Kino na Leżakach”

14 czerwca rusza kolejna edycja projektu plenerowych pokazów filmow...

Nowy cennik systemów klimatyzacji Fujitsu 2024/2025
Nowy cennik systemów klimatyzacji Fujitsu 2024/2025

3 czerwca wszedł w życie również nowy cennik systemów klimatyzacji ...

Nowości w ofercie Fujitsu – japońska technologia w połączeniu z ponadczasowym designem
Nowości w ofercie Fujitsu – japońska technologia w połączeniu z ponadcza...

Do oferty firmy Klima-Therm dołączają 3 nowe serie jednostek ścien...

Ruszyła ogólnopolska kampania FUJITSU w kinach
Ruszyła ogólnopolska kampania FUJITSU w kinach

W maju wystartowała kampania klimatyzatorów i pomp ciepła marki Fuj...

Kampania sponsoringowa marek Fujitsu i Kaisai w telewizji
Kampania sponsoringowa marek Fujitsu i Kaisai w telewizji

Z początkiem kwietnia firma Klima-Therm wystartowała z telewizyjną ...

UTY-RVRY designerski sterownik w ofercie Fujitsu
UTY-RVRY designerski sterownik w ofercie Fujitsu

Dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które spełnią oczekiwania nawe...

Grupa Klima - Therm na targach MOSTRA CONVEGNO 2024 w Mediolanie
Grupa Klima - Therm na targach MOSTRA CONVEGNO 2024 w Mediolanie

Grupa Klima-Therm po raz kolejny zaprezentuje swoje produkty na mię...

Grupa KLIMA-THERM ponownie wśród laureatów „Diamentów Forbesa”
Grupa KLIMA-THERM ponownie wśród laureatów „Diamentów Forbesa”

Z wielką przyjemnością informujemy, że Grupa Klima-Therm reprezento...

Grupa Klima-Therm na targach Warsaw HVAC Expo
Grupa Klima-Therm na targach Warsaw HVAC Expo

Na tegorocznych targach Warsaw HVAC Expo, które odbędą się w dniach...

Klima-Therm gospodarzem spotkania Członków SPIUG
Klima-Therm gospodarzem spotkania Członków SPIUG

12 grudnia w warszawskiej siedzibie firmy Klima-Therm odbyło się pr...

Opinie o KLIMA-THERM

Adam

2018-10-23 12:33:07

Najlepsze centrale dla szpitali


Historia firmy KLIMA-THERM

1996 Powstanie firmy PHU KLIMA-THERM z siedzibą w Toruniu oraz oddziałami w Gdańsku i Warszawie

1997 Rozpoczęcie współpracy z FUJITSU GENERAL Europe w zakresie rozwiązań i systemów klimatyzacji jako Generalny Przedstawiciel japońskiego koncernu w Polsce

2002 - 2004 Rozpoczęcie współpracy z przedstawicielami europejskich marek urządzeń osuszających: AERIAL oraz HB COTES

2000 - 2005 Intensywny rozwój firmy i rozszerzenie jej działalności w zakresie dystrybucji produktów FUJITSU oraz usług serwisowych za granicą, m.in. na Litwie, w Szwecji, Finlandii, Estonii i na Łotwie

2007 - 2008 Rozszerzenie portfolio produktów KLIMA-THERM o urządzenia marki KLIMA-THERM by CLINT w ramach współpracy z Grupą G.I.Holding. Rozpoczęcie programu badawczo-szkoleniowego Akademia Grupy KLIMA-THERM (Gdańsk). Start programu edukacyjnego „Uczelnie techniczne z KLIMA-THERM”

2010 Do Grupy KLIMA-THERM dołącza KLIMOR – wiodący polski producent systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych oraz prekursor pierwszej polskiej centrali wentylacyjnej

2013 – 2016 Oddanie do użytku nowego centrum szkoleniowo-badawczego w ramach Akademii Grupy KLIMA-THERM (Katowice). Pojawiają się nowe marki w portfolio Grupy: włoskie klimakonwektory i systemy wody lodowej SABIANA oraz gazowe pompy ciepła japońskiej marki YANMAR. Powołanie spółki Klimor USA Inc. i rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych w zakresie dostarczania rozwiązań klimatyzacyjno-wentylacyjnych dedykowanych na rynek amerykański. Wprowadzenie na rynek SolarCool – energooszczędnej instalacji solarnej dla systemów HVACR

Katalogi i cenniki KLIMA-THERM

Nowy cennik systemów klimatyzacji Fujitsu 2024/2025
Nowy cennik systemów klimatyzacji Fujitsu 2024/2025

3 czerwca wszedł w życie również nowy cennik systemów klimatyzacji ...

Fujitsu katalog produktów oraz cennik 2022/2023
Fujitsu katalog produktów oraz cennik 2022/2023

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą.

Kontakt z KLIMA-THERM

 • +48.58.7680333
 • pwesolowska@klima-therm.com

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.