273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Zawory grzejnikowe

Zawory, które posiadam przy grzejnikach po kilku latach przestały regulować dopływ ciepła i mimo całkowitego zakręcenia zaworów kaloryfery mam nadal gorące. Czy to da się naprawić czy koniecznie trzeba wymienić?
Proszę o porady.

Wszystko zależy od rodzaju zaworów-typ i rodzaj-może wystarczy je wyrególować i przeczyscić ale przypuszczam jednak że będą się nadawały do wymiany. Radze kupić troszke droższe gdyż z reguly są jednak trwalsze oraz zostawiać je otwarte po zimie - nie zaszkodzi troszke nimi pokręcić gdyz wówczas zimeringi(uszczelki w nich się znajdujące)nie sparcieją zbyt wcześnie.

Nie chciałem zakładać nowego tematu. Nie znam się na hydraulice, a mam problem w nowym mieszkaniu. Grzejniki nagrzewają się jedynie w górnym rogu po przeciwnej stronie do termostatu( czyli po stronie odpowietrznika). Zaworki przy rurach są wkręcone do końca- czy w tej pozycji są otwarte, czy zamknięte na maksa? Co z tym zrobić?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.