273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

potrzebuje informacji na temat ustawiania przepustnic w inst. klim.

Witam, potrzebuje jakies informacje na temat tego jak sie przy montarzu instalacji dokonuje ustawien przepustnic okrągłych i tych typu "iris", potrebne mi to jest do pracy dyplomowej.
szukalem w necie ale jakos nie udalo mi sie znalezc.
z góry dzieki za wszelkie info.

jak montujesz to ustawiasz wszystkie przepustnice na maxa otwarte, dopiero po skończeniu montażu gdy odpalasz centralę dokonujesz pomiarów i zaczynasz regulację.
wtedy je zaczynasz przymykać zależnie od potrzeb.

ok, fajnie. Ale jak sie dokonuje te ich przymykanie, na jakiej podstawie? chodzi mi o to ze wiem ile mam Pa na danej przepustnicy zdlawic, ale skad wiadomo, ze takie przymkniecie daje dlawienie tyle a tyle pascali?
pozdrawiam

bo jak regulujesz instalację przymykając przepustnice to mierzysz wydajności na punktach -nawiewnikach czy wywiewnikach lub w kanałach za przepustnicą. przymykasz - mierzysz. ten proces trwa aż do uzyskania parametrów przepływu zgodnie z wytycznymi projektowymi z dopuszczalną odchyłką zgodnie z normą.

a mogłbys powiedziec za pomoca czego sie to mierzy??:) zaoszczedziloby mi to wyliczanie kątów dla przepustnic, na które uparł sie promotor, pod warunkiem ze opisze jak sie tego nastawiania dokonuje:)

Pozdrów promotora ode mnie, powiedz mu, że wynaleziono już anemometr. A jak chce obliczać kąt ustawienia przepustnic to zaproszę go na wyregulowanie jakiejś instalacji.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.