265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Oczyszczanie powietrza

Moje mieszkanie jest w pobliżu skrzyżowania ruchliwych ulic. Problem w tym że jak się otworzy okno dostaje się pełno kurzu z ulicy i spalin. Dodatkowo jest głośno. Czy da się zainwestować w jakiś system filtracji powietrza do mieszkania zamiast inwestować w zmianę lokalizacji mieszkania?
Myślę tutaj o nawiewach mechanicznych. Czy stosuje się wtedy jaieś wymienny filtry?
To dziwne, że w samochodzie mam filtr przeciwpyłkowy a w mieszkaniu wdycham smordy z ulicy.
Jakieś porady?
Waldek

Nie będę prorokiem ale za chwilę pojawi siętutaj post namawiający Cię do montażu rekuperator:)

a prznajmniej kanału z wentylatorem doprowadzającego powietrze z czystej strony.

Jeśli trzeba to może i zainstaluję rekuperator. Ale czy może on być na zewnętrznej ścianie budynku? Albo na tarasie? Ponoć jest to dosyć głośne. Jak duże jest to urządzenie?
Są jacyś projektanci/instalatorzy w Krakowie?

z tego, co się orientuję rekuperator służy do wymiany ciepła, wątek chyba dotyczy oczyszczania. mam w swoim domu zainstalowany oczyszczacz powietrza i jestem zadowolona z wydatku, jednak to nieco kosztowna inwestycja, tylko komfort oddychania stokrotnie większy.




proponuję zapoznanie się z artykułem http://netbiznes.com/tresc/pozosta-e/oczyszczacz-powietrza-szans-dla-alergik-w

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.