Witam,

Posiadam klimatyzator LG Artcool Mirror 5kW i mam pytanie odnośnie wentylacji za jego pomocą:

Czy (i ewentualnie w jakim trybie) można wentylować dom takim klimatyzatorem? Nie chodzi mi o stricte chłodzenie/grzanie pomieszczenia, ale jego wywietrzenie (wieczorem, przy zamkniętych roletach lub jak sąsiedzi zapalą oponami to jest przydatne). Pytanie pewnie wydaje się niezbyt mądre, jednak zastanawia mnie czy klimatyzator zaciąga powietrze z zewnątrz (a na tym mi zależy przy wietrzeniu) czy tylko miesza powietrze wewnętrzne na obiegu zamkniętym, jak to wygląda? Moja wątpliwość zrodziła się przez zauważenie, że wentylator jednostki zewnętrznej załącza się tylko w przypadku, gdy klima jest ustawiona na tryb chłodzenia i ustawię zadaną jej temperaturę na niższą niż jest w pomieszczeniu. Wtedy wentylator zewnętrzny jest załączony, klima chłodzi = nie ma temat.
Natomiast jeśli załączę klimę w każdy inny tryb (auto, osuszanie, wentylator) i nastawię temperaturę na równą lub wyższą tej w pomieszczeniu wentylator jednostki zewnętrznej nie uruchamia się. Wtedy pojawia się mój dylemat czy czasami włączając tak klimę zamiast wywietrzyć to tylko mielę powietrze, które jest wewnątrz w trybie obiegu zamkniętego (co jest bez sensu z punktu widzenia celu jaki chcę osiągnąć). Prośba o podpowiedź w temacie.

Pozdrawiam