265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Firma Bsh a Htk

Witam
mam pytanie do wszystki juz obytch na rynku wentylacjnym. jestem osoba ktora wrocial po kilku latach z zagranicy jako projektnat i nie znam sie na rynku, chodzi mi glownie o wentylatory tych 2 firm, ktore sa lepsze, jak ogolnajest atmosferta w firmach i jaksie mozna dogadywac z ludzi tam w firmie.

Dogadać się można z każdym.
jak masz zamówienia - to każdy wejdzie ci gładko tam gdzie słońce nie dochodzi.... i to bez wazeliny.
A od oferenta dowiesz się wszystkiego o konkurencji (oczywiście w samych :superlatywach:)

Dogadać się można z każdym.
jak masz zamówienia - to każdy wejdzie ci gładko tam gdzie słońce nie dochodzi.... i to bez wazeliny.
A od oferenta dowiesz się wszystkiego o konkurencji (oczywiście w samych :superlatywach:)

Dogadać się można z każdym.
jak masz zamówienia - to każdy wejdzie ci gładko tam gdzie słońce nie dochodzi.... i to bez wazeliny.
A od oferenta dowiesz się wszystkiego o konkurencji (oczywiście w samych :superlatywach:)

OOOOOOPS!.
Chyba ręka mnie się trzesie !!

wentylatory są porównywalne jakościowo, ceny sobie porównaj.
dogadac się możesz z jednymi i drugimi - obie firmy dają...
projektantowi pozostaje tylko jeden dylemat. wspierac rodzimą produkcję czyli napędzać własną gospodarkę czy cudzą. ale to są względy moralne.
ja daję małe zwykłe wentylatory naszych producentów a duże lub oddymiające zachodnich.

Generalnie masz rację.
Należy sponsorować krajowy produkt.
Ale tak naprawdę i w krajowym produkcie jest dużo importu -bo inaczej nie da się nic dobrego zrobić.

generalnie tak, weź pod uwagę np producentów central VTS czy Frapol. do niedawna polskie były tylko blachy i pierdoły, reszta jak wentylatory, silniki czy wymienniki czyli serce - zachodnie. teraz zaczęli produkować wymienniki w świebodzicach ale to i tak jest tylko nasze wykonanie a myśl i technologia niemiecka, a zysk idzie tam.

Zacznijmy od tego że BSH nie jest żadnym producentem i chyba niewiele osoób o tym wie co jes dziwne

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.