Dzień dobry, czy moglibyście mi pomóc w wyborze optymalnego wyboru wentylacji w saunie? czy miał ktoś może styczność z taką budowlą?
Sauna z przedsionkiem jest w bryle garażu wolnostojącego. W rosyjskojęzycznej literaturze wlot powietrza jest blisko pieca, z zewnątrz, a pierwszy wylot pod ławkami celem cyrkulacji powietrza, drugi anemostat jest przy suficie celem wysuszenia po seansie i biegnie tą samą pionową rurą co dolny anemostat (ten pod ławkami), wszystko trafia na koniec na zewnątrz.
W Polsce często przyjmowana jest zasada że sauna pobiera i oddaje z/do tego samego pomieszczenia, a ono jest dobrze wentylowane. Czyli u mnie trafia z sauny poziomą prostokątną rurą o odpowiednym wymiarze do przedsionka, w którym jest kratka wentylacyjna.
I to jest mały problem bo sądzę że w ten sposób wilgotne powietrze po seansie trafi do przedsionka, a po co tyle wilgoci w poczekalni.
I czy finalnie ma sens zrobić tak by pierwszy wylot, ten pod ławkami, poprowadzić rurą pionową, dalej nad sufitem poziomo aż do przedsionka. A drugi wylot, ten górny dać już na strych garażu i rurą bezpośrednio pod kątem 45 stopni na zewnątrz bocznej sciany budynku?

Zdjęcia

Sauna.jpg