265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

Zbiornik LPG koło domu

Dzierżawimy zbiornik na gaz płynny i za jakiś czas mamy zostać podłączeni do sieci gazowej. Teraz jednak zastanawiam się czy nie pozostać przy takim rozwiązaniu na dłużej. Naszym dostawcą jest Amerigas i zawsze dość tanio nas to wynosiło, więc zastanawiam się, czy przechodząc na ogrzewanie sieciowe nie będzie drożej. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Ja właśnie też jestem w podobnej sytuacji, też mam zbiornik LPG. Na początku ogrzewaliśmy prądem, a gotowaliśmy na gazie z butli, tak było wygodnie, bo mieliśmy być podłączeni do gazu ziemnego. Ale coś się to też przeciąga strasznie, a z tym prądem to drogo jednak wychodziło. Kupowaliśmy butle od AmeriGas i oni też mają te zbiorniki i całkiem dobrze na tym wychodzimy. Dużo lepiej niż na prądzie i butli razem.

A masz juz konkret co do tego że możesz do sieci być podłączony?
Ja mam u siebie zbiornik z Amerigasu i ogólnie jest ok. Polecam to rozwiązanie.

jesli w jakims tam czasie pojawi się mozliwosc przelaczenia na gaz ziemny, to pewnie, ze lepsza ta dzierzawa w amerigasie, bo wtedy tylko wystarczy przelaczyc a nie budowac instalacje od nowa

Nie każdy ma taka możliwośc podłączenia do sieci gazu ziemnego. A ogrzewanie gazem wychodzi korzystnie i jest zdecydowanie bardziej wygodnie niż jakiekolwiek inne.

To kto nie ma takiej mozliwości to tym bardziej Amerigas polecam - stałe opłaty, gwarancja ceny gazu nawet na 3 lata i zbiornik w dzierżawie równa się stała opieka nad nim przez specjalistów.

Ogrzewanie gazem jak najbardziej się opłaca. A tym bardziej, tak jak piszesz w Amerigasie masz gwarancję ceny, opłaty co miesiąc wg zuzycia i przy każdym tankowaniu sprawdzany jest zbiornik pod względami bezpieczeństwa, czy plomby są ok, uziemienie.

Czyli to nie jest tak że sam muszę sobie organizować przegląd zbiornika?

W Amerigasie każdorazowo podczas dostawy gazu sprawdzają zbiornik - uziemienie, plomby, szczelność czy zawór bezpieczeństwa. To jest po ich stronie.

Tak, kontrolują, serwisują, w końcu to wciąż ich zbiornik. Ty tylko dzierżawisz, więc AmeriGas chce go też w dobrej kondycji odzyskać ;) ale wychodzi na dobre obu stronom

Ostatnio widziałem taki zbiornik na działce na jednej z wiosek. Ktoś wybudował sobie domek letniskowy i na tyłach zainstalował zbiornik LPG. Też był od AmeriGas, bo te niebiesko-czerwone litery łatwo zauważyć. Bardzo mądre rozwiązanie, bo w takich warunkach ciężko o sieć gazową, a jakby mieli ogrzewanie elektryczne, to by poszli z torbami chyba. Nie mówiąc o innych systemach grzewczych.

Zdecydowanie to mądre rozwiązanie, tym bardziej, że płaci sie u nich za realne zużycie.

Tak, AmeriGas ma fajne oferty, my mamy relaks, jest też komfort, że masz stałą stawkę za gaz, i jest jeszcze trzecia chyba ale nie pamiętam dokładnie... Nam najbardziej pasowała ta Relaks :)

a czy taki zbiornik jakoś specjalnie nie przeszkadza? ile miejsca trzeba mieć na niego?

Nie przeszkadza, ale jednak miejsce jest potrzebne. Jesli masz zbyt wąską działkę to może pomyśl na zbiornikiem podziemnym, w Amerigasie mają takie w ofercie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.