Gość: brunon
2016-08-21 00:08
Zbiornik LPG koło domu
Dzierżawimy zbiornik na gaz płynny i za jakiś czas mamy zostać podłączeni do sieci gazowej. Teraz jednak zastanawiam się czy nie pozostać przy takim rozwiązaniu na dłużej. Naszym dostawcą jest Amerigas i zawsze dość tanio nas to wynosiło, więc zastanawiam się, czy przechodząc na ogrzewanie sieciowe nie będzie drożej. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
Gość: Jessie
2016-08-29 21:00
Re: Zbiornik LPG koło domu
Ja właśnie też jestem w podobnej sytuacji, też mam zbiornik LPG. Na początku ogrzewaliśmy prądem, a gotowaliśmy na gazie z butli, tak było wygodnie, bo mieliśmy być podłączeni do gazu ziemnego. Ale coś się to też przeciąga strasznie, a z tym prądem to drogo jednak wychodziło. Kupowaliśmy butle od AmeriGas i oni też mają te zbiorniki i całkiem dobrze na tym wychodzimy. Dużo lepiej niż na prądzie i butli razem.
Gość: Arturr
2016-08-30 07:31
A masz juz konkret co do tego że możesz do sieci być podłączony?
Ja mam u siebie zbiornik z Amerigasu i ogólnie jest ok. Polecam to rozwiązanie.
Gość: Bella
2016-08-30 20:36
jesli w jakims tam czasie pojawi się mozliwosc przelaczenia na gaz ziemny, to pewnie, ze lepsza ta dzierzawa w amerigasie, bo wtedy tylko wystarczy przelaczyc a nie budowac instalacje od nowa
Gość: Anonimm
2016-09-15 06:51
Nie każdy ma taka możliwośc podłączenia do sieci gazu ziemnego. A ogrzewanie gazem wychodzi korzystnie i jest zdecydowanie bardziej wygodnie niż jakiekolwiek inne.
Gość: Arturex
2016-09-18 09:07
To kto nie ma takiej mozliwości to tym bardziej Amerigas polecam - stałe opłaty, gwarancja ceny gazu nawet na 3 lata i zbiornik w dzierżawie równa się stała opieka nad nim przez specjalistów.
Gość: Tomek
2016-09-21 06:49
Ogrzewanie gazem jak najbardziej się opłaca. A tym bardziej, tak jak piszesz w Amerigasie masz gwarancję ceny, opłaty co miesiąc wg zuzycia i przy każdym tankowaniu sprawdzany jest zbiornik pod względami bezpieczeństwa, czy plomby są ok, uziemienie.
Gość: Anonim
2016-09-23 06:21
Czyli to nie jest tak że sam muszę sobie organizować przegląd zbiornika?
Gość: Tomek
2016-09-26 06:21
W Amerigasie każdorazowo podczas dostawy gazu sprawdzają zbiornik - uziemienie, plomby, szczelność czy zawór bezpieczeństwa. To jest po ich stronie.
Gość: BOBI
2016-09-28 02:17
Tak, kontrolują, serwisują, w końcu to wciąż ich zbiornik. Ty tylko dzierżawisz, więc AmeriGas chce go też w dobrej kondycji odzyskać ;) ale wychodzi na dobre obu stronom
Gość: James
2016-09-28 23:20
Ostatnio widziałem taki zbiornik na działce na jednej z wiosek. Ktoś wybudował sobie domek letniskowy i na tyłach zainstalował zbiornik LPG. Też był od AmeriGas, bo te niebiesko-czerwone litery łatwo zauważyć. Bardzo mądre rozwiązanie, bo w takich warunkach ciężko o sieć gazową, a jakby mieli ogrzewanie elektryczne, to by poszli z torbami chyba. Nie mówiąc o innych systemach grzewczych.
Gość: Arturex
2016-09-29 06:58
Zdecydowanie to mądre rozwiązanie, tym bardziej, że płaci sie u nich za realne zużycie.
Gość: Randal
2016-09-30 23:44
Tak, AmeriGas ma fajne oferty, my mamy relaks, jest też komfort, że masz stałą stawkę za gaz, i jest jeszcze trzecia chyba ale nie pamiętam dokładnie... Nam najbardziej pasowała ta Relaks :)
Gość: anonim
2016-10-03 09:51
a czy taki zbiornik jakoś specjalnie nie przeszkadza? ile miejsca trzeba mieć na niego?
Gość: Artur
2016-10-07 06:48
Nie przeszkadza, ale jednak miejsce jest potrzebne. Jesli masz zbyt wąską działkę to może pomyśl na zbiornikiem podziemnym, w Amerigasie mają takie w ofercie.