273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wysokość wylotu przewodu wentylacyjnego

Witam,
być może ktoś z was się orientuje jaka jest wymagana minimalna wysokość wylotu przewodu wentylacyjnego, który zaznaczyłem czerwonym kółkiem na załączonym zdjęcia.
Czy ktoś zna jakieś rozporządzenie lub normę mówiącą coś na ten temat, pytam, ponieważ google średnio mi pomaga w tej kwestii.

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi albo przekierowanie na jakieś konkretne forum związane z kominiarstwem.

Pozdrawiam
Maciek

Zdjęcia

kom4.jpg

bodajże 40cm powyżej powierzchni dachu (powyżej warstwy zalegania śniegu)

Nie chodzi mi o wysokość tego otworu ponad dach.
Chodzi mi o samą wysokość tego otworu (tego prostokąta).
Pytam ponieważ, kominiarz który ma odbierać kominy stwierdził, że tego nie odbierze bo "jest jakaś norma/wymóg) która mówi, że wysokość tego otworu (czyli odległość między końcem jakby przewodu kominowego a czapką kominową) musi być co najmniej 20 cm" ale nie był wstanie stwierdzić gdzie to jest zapisane, a nigdzie nie mogę znaleźć takich wymagań a chciałem po prostu się upewnić

"Przewody kominowe do wentylacji powinny miec powierzchnie przekroju co najmniej 0,016m2 oraz najmniejszy wymiar przekroju co najmniej 0,1m"

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.