273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

RUDNIKI - PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY, SPORTU I REKREACJI

Sanitarni łączcie się i nie podbijajcie chłodnikom projektów skoro tak na nas psioczą.

Ja mam nawet taki projekt: Wysokość pomieszczenia 3000mm. Sufit podwieszany na wysokości 2800mm. W przestrzeni nad sufitem projektant umieścił kanał wentylacyjny fi 400 krzyżując go po drodze z p.poż ,korytkami el. i mnóstwem innych instalacji. I to niby z poważnego biura projektowego. W ogóle spotkałem się nawet z projektami podbitymi pieczątkami ludzi z uprawnieniami budowlanymi a nie instalacyjnymi. Mam też taki gdzie na jednym budynku gdzie wszystkie pomieszczenia są takie same jeden gość zaprojektował na jednym wentylatorze 5 punktów na drugim 3. Nie muszę dodawać że wydajności wentylatorów takie same. a instalacje mogły być analogicznie. Po wezwaniu gościa na budowę czy to aby tak ma być udzielił nam odpowiedzi. Cytuję" Zróbcie to tak jak uważacie że będzie dobrze bo ja się na tym nie znam a mi to kolega przy kawie narysował. Ja to potem skoryguję" Może kiedyś się to zmieni i że projektować będą ludzie którzy mają o tym pojęcie?

[quote: Paweł]Sanitarni łączcie się i nie podbijajcie chłodnikom projektów skoro tak na nas psioczą.[/quote]


Hmmm.... słaby odzew na apel. Może dlatego że z "podbijania" jest kasa ??

Na pewno jest kasa. Byłem asystentem przed długi czas i dobrze wiem, że tym polskim projektantom = prywaciarzom = łapówkarzom (zdarzają się jednostki uczciwe tzn. 1% ogółu) jest wiecznie mało.

W Polsce asystentom zostają tylko okruchy ze stołu i to te których nikt nie chce podnieść z podłogi.

A ja znam sanitarnego, który się przebranżowił na wentylacje i się nawet na tym zna. Podbija czyjeś projekty bez problemu, ale i jego są dobre i proste , a co najważniejsze, jak dasz mu rysunek odręczny, to też potrafi przekształcić go w projekt. To jest chyba jakiś ewenement. Mało tego - potrafi nawet wszystko uzgodnić z sanepidem i to za niewielkie pieniądze

A jak ktoś skończył IS ze specjalonscią wentylacja/klimatyzacja (po stronie powietrza) to też musi sie przekwalifikować? ha ha ha pozdr

Z ciekawości zerknąlem na tenże projekt. Powiem tak - widziałem analizowałem kilkaset projektów wentylacji z czego kilkadziesiąt bubli. ten jednakże miażdzy :D

No to pewnie dziaduje nieborak - bo osobiście mam takie doświadczenie że w Polsce wiedzy się nie szanuje. Liczy się cena za projekt.
Specjalizuję się w wentylacji ale po co mi to ???? lepiej było mi zostać spawaczem...przy tej samej ilości godzin pracy lepsza kasa...

wielkie mi coś...jakis mały projekcik i to jeszcz schrzaniony a temat na forum jakby conajmniej inwestycje za pare baniek ktoś zwalił. czyżby jakiś mizerny intalarzyna wylawał tu swoje łzy, że nie wzioł tematu życia ?

A ja tam sądzę, że jakby z hukiem odebrano paru fagasom uprawnienia to tylko pozytywnie wpłynęłoby na poziom projektowania.
Czy gdzieś w regulaminie izby samorządowej jest słowo o odbieraniu uprawnień nadawanych przez Wysoką Komisję za takie knoty?
A co sądzić o wysokiej komisjo, która nadaje takim ludziom uprawnienia?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.