273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Przebili Brzęcza

nie szczekaj na mnie burku bo swoją wiedzą nie sięgasz ani mnie ani innym forumowiczom do pięt panie "wentylacja zależy od pogody i wysokości"

dyrektywa BBR 2006 to nie znaczy, że tak trzeba, tylko, że gorzej się nie powinno.
No prosze nawet Brzeczkowski sie uczy. Teraz to juz nie OBOWIAZEK w calej UE, teraz to juz tylko luzna wytyczna. Czego dowiemy sie za pol roku? Ze nie w calej Szwecji a tylko za kolem i to w dodatku od 1500m npm w gore? Tylko na Spitzbergenie? W Grenlandii?

Sarkazm jest niepotrzebny. Człowiek się uczy całe życie, nawet historia ogrzewnictwa i wentylacji może być pouczająca. Można wyciągnąć wnioski, dlaczego ludzie coraz częściej chorują przez wentylację i izolację? Bo izolacja wykonywana jest nader czesto częściowo i źle, a mostki termiczne to zarodzia zawilgocenia i tego co się z tym wiąże. Bo wentylacja jest dla kubatury i norm, nie dla osób i komfortu, przez co jest przewymiarowana, a co się z tym wiąże, często wyłączana.
Ale cieszę się, że i z aktualnych spraw Panowie coś łapią inaczej nie byłoby tej agresji, gdyby w głowie nie zaczynało świtać w którym kierunku ogrzewanie i wentylacja zmierza. Daje mi to sporo satyswakcji (jak z rekuperatorami) i sił do dalszego pisania.

jezu ...ale brednie :)
nie pocieszaj się panie "satysfakcja" i weź sie do roboty zamiast pisania - będziemy mieli wówczas co komentować:)

Pan Robert np. nie spotkał się nigdy z idiotycznym ocieplaniem od zewnątrz fundamentów w domach niepodpiwniczonych!
A skad takie przekonanie ze izolowanie fundamentu od zewnatrz jest idiotyczne? Połączenia scian i funadamentow zawsze sa izolowane a przynajmniej powinny. Izolacje mozna wykonac na dwa sposoby: Ocieplajac funadament do glebokosci minimum 1m lub wydluzajac izolacje sciany o okolo 50cm a fundament jest izolowany takze od wewnatrz. Dokladny opis z bardzo latwymi do zrozumienia rysunkami znadziecie w Murator 11 z roku 2005

Robert przecież to jego robota. RWE mu płaci i to sporo!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.