265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

Problem ze zbyt wysoką temperatura w podajniku

Witam,
Mam kocioł stąporkowa Eko tech 18kW. Do tej pory sprawował mi się bez zarzutów. Cały czas pale tym samym weglem Carbon R 26MJ z Castoramy. Moje ustawienia to
podawanie 14s
przerwa podawania 56s
wentylator na 1
przyslona na 80%
przepalanie co 9 min
Ostatnio występuje bardzo często alarm ZBYT WYSOKA TEMPERATURA W PODAJNIKU. Nie wiem co jest nie tak, ponieważ na obecną chwile, tak jak i całe lato (w lato bylo ok) piec grzeje mi tylko ciepla wodę. Wyjście na grzejniki jest zamknięte zaworem. nastawiona obecnie temp na piecu to 48st. To wystarcza zeby woda byla gorąca w kranie. Tym bardziej, że piec tak mocno nabija temperaturę, że mimo nastawu 48st na piecu jest okolo 56-59st. Piec chodzi cały czas tylko na podtrzymaniu, tzn załącza się przepalanie co 9 min i koniec. Nie ma sytuacji żeby uruchamiał się cykl dogrzewania (podawania - przerwa - podawanie) ponieważ temp na piecu jest dużo wyższa od nastawionej. Pokrywę od zasobnika na ekogroszek mam szczelną. Proszę o pomoc w tym temacie. Dodatkowo może ktos wie do czego jest ten krótki kabelek z napisem TERMIK? Aha i jeszcze jedno - wydaje mi się, że mam za nisko zawieszony deflektor, chociaż z drugiej strony nie bardzo moge go dać wyżej. Jest tak nagrzany, że się cały świeci na czerwono jak rozgrzana stal. z samego deflektora mozna by tę wodę ogrzać. POMOCY!

Zbyt wysoko temperatura podajnika i zalączanie się alarmu było spowodowane nieszczelnością zasobnika na ekogroszek. Mikroskopijne otworki w pojemniku i nie było ich zbyt wiele a w miejscach tych widoczne były jedynie rdzawe plamki, powodowały zaburzenia pracy kotła. Kupiłem szpachlę wodoodporbą w OBI - puszka to koszt 15 złotych i po oczyszczeniu podejrzanych miejsc szczotką drucianą nałożyłem cienką warstwę szpachli. Po wyschnięciu szpachli i uruchomieniu pieca problem zniknął. Powodem może być również źle ułożona lub uszkodzona uszczelka pokrywy zasobnika. 

Pozdrawiam,

pmarcin

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.