273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

pomiary skuteczności wentylacji

zlece wykonanie pomiaru skuteczności wentylacji w nowej aptece wraz z protokołem

Daj chociaz swoje namiary skąd jesteś albo skorzystaj np.Panorama Firm...Masz jeszcze Giełdę Ogłoszeń.

Skuteczności się nie mierzy, nie słyszałem o takich jednostkach pomiarowych. Moim zdaniem należy określić wymagania jakie ma spełnić wentylacja, określić jakie parametry będą mierzone i sposób ich pomiaru. Na tej podstawie można określić czy wentylacja jest skuteczna, czy nie. Określić (obliczyć) ale nie zmierzyć. Pomiar CO2 i wilgotności dobry jest tylko w "mieszkaniówce". Jeśli pomiar jest związany z okresową kontrolą (wg Prawa Budowlanego) musisz mieć uprawnienia budowlane "wykonawcze" w zakresie instalacji sanitarnych, które zawierają "... uprawniony o oceniania i badania stanu technicznego instalacji...". W innych przypadkach też je powinieneś mieć ale większość udaje, że nie potrzeba. Nie daj się nabrać na żadne kursy, zapytaj pierwsze o podstawę prawną uzyskanych tam kwalifikacji.

Dysponuje urządzeniem do pomiaru wydajności wentylacji AMI 300 przyjmę zlecenia tylko trójmiasto.

Tylu próbowało nawet ami 300 i nikomu przy reku się nie udało... Nawet w Dospelu testowali czy się da, i się nie dało.

ale wy ciule macie problemy... ja to mam problem, bo od roboty się nie mogę odgonić. Ja, co kwartał muszę 60k pln zapłacić dochodowego jako os. fiz. dział. gospod. i VATu do US. pieprzę taki kryzys a miała być irlandia?

Dochodowy w tym kraju tylko idioci płacą... a teraz wyszło, że i dupy i to jakieeeee.

Dochodowy w tym kraju tylko idioci płacą... a teraz wyszło, że i dupy i to jakieeeee.
Przez takich skurwieli jak anonim "?" ten kraj jest taki jaki jest

Przepraszam, ale musiałem się "wyrazić"

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.