281
282
226
284
Strefa ekspertów HVACR

Od kiedy stosuje się izolację kanałów wentylacyjnych

Witam,
Chciałbym zadać pytanie jak w tytule powyżej. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie zawiera informacje na temat izolacji kanałów w pom. A jak było wcześniej?? macie Państwo wiedzę na ten temat? chodzi mi o to czy w projekcie supermarketu z 1998r gdzie zaprojektowano wentylację mechaniczną powinien być zapis o izolowaniu kanałów nawiewnych np. w sali sprzedaży? projektant tej instalacji twierdzi że nie było takiego wymogu. Czy Waszym zdaniem to prawda? proszę o pomoc bo nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat. Czy w warunkach technicznych wykonania i odbioru robót budowlano-montazowych z 1988 są takie zapisy? nigdzie ich nie mogę dostać i nie wiem co zawierają. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

oczywiście chodziło o izolację kanałów a nie "wentylację kanałów" :) zwyczajna pomyłka

Wg mojej wiedzy nie ma takiego obowiązku ani w aktualnym DzU75 i nie było takiego obowiązku wcześniej. W projektowaniu istnieje zdroworozsądkowa zasada - nie ma różnicy temperatur - nie potrzeba izolacji.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.