273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Moc komputera

Cóż, mam roczną jednostkę, takie trochę g... moc cieplna 90-100 W. W porządnym sprzęcie jest oczywiście mniej. Na marginesie, moc kompa mierzy(ło) się we flopach/s, ogolnie wzorcowych operacjach na sekundę. A ty o jakiej mocy piszesz?

brakuje wam podstaw Panowie:(
1. moc zasilacza to jest moc możliwa do WYKORZYSTANIA a nie moc pobierana
2. otworzcie sobie zasilacz - tam zobaczycie jaką wartość ma prąd płynacy do urządzenia
3. mnoząc prąd i napięcie uzyskacie moc pobieraną przez zasilacz........
4 a teraz myślcie ile idzie na ciepło
dodam ze wg norm europjskich i amerykańskich na jedno stanowisko komputerowe trzeba 1350 VA ( nie Watów !
moze starczy na dzis

nie widziałem nigdy kompa stacjonarnego z zasilaczem mniejszym niż 300W. a tu widze padają wartości 100, 150...zastanawiam sie czy radząc sie na tym formum nie dojdzie kiedyś do tragedii.

100-150W podaje literatura Tyle może pobierały komputery z pentium I czy II Ja bym przyjął z 400-500W na komputer Sprzedają już kompy z zasilaczem 1500W sprawdź ale to chyba dla grafików czy coś bo prądu żre tyle.
Musisz wziąć pod uwagę co będą robić ci ludzie na tych kompach. Grafika biura projektowe to kompy będą bardziej wykorzystywane.
Z tych 400-500W przyjął bym współczynnik równoczesności wykorzystywania 0,8-0,9

Ja pieprze ludzie on prosil o jakas literature wzglednie normy a nie o wasze dziwne wartosci - jestescie dziwni jak nie wiecie to sie nie udzielajcie a nie podajecie jakies wartosci z ksiezyca. Ja nie wiem niestety w jakiej normie to jest przykro mi.

poradnik recknagela podaje, że komputer osobisty (PC) o zainstalowanej mocy 100-150W i czasie użytkowania 60min/h oddaje 40-50 W ciepła jawnego i jest przy tym gwiazdka że to z normy VDI 3804

na tym przykładzie można wywnioskować że zyski ciepła od peceta to ok. 1/3 zainstalowanej mocy
czyli statystyczny przeciętny pecet w obecnych czasach o mocy 350W oddaje ok 120 W ciepła jawnego

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.