273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Ling Duo - problem z zaworem 4 drogowym

Witam. Znalazłem się tutaj, ponieważ po dopuszczeniu wody do pieca (demontaż grzejnika) też miałem opisany wyżej problem. Ni cholery zawór nie chciał się otwierać. Znalazłem jednak sposób taki, że ustawiłem tryb na zimę, pompę na full, zakręciłem wszystkie grzejniki poza 1.jeden zostawiłem otwarty, aby w miarę wyrównać temp powrotu jednak przy trybie zima zawór ledwo się otwierał. Włączyłem lato, zawór 4d otworzyłem ręcznie na full. Jak temp. Poszła wysoko zamknąłem zawór, włączyłem tryb zima. Później powoli odkrecalem kolejno grzejniki(z 0-2-4-6) teraz mam upał w domu,a wcześniej na co szło tylko po 35'c mimo ustawionych 60'c. Może komuś pomoże. Pozdrawiam

Przecież to proste jak metr sznurka w kieszeni.
O czym wy piszecie ludzie ? Wystarczy wyłączyć w sterowniku ochronę powrotu. Przy załączeniu tej funkcji priorytetem dla sterownika jest tem. powrotu a nie tem. grzejników.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.