273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

lambda control firmy kostrzewa

Witam. Ja jadę kostrzewą na pelecie lava 8mm z Zielonej Góry. I jak kocioł jest spoko ustwiony, mam na mysli tlen, podawanie itd. to wszystko jest super. Odnosząc sie do użytkowników którzy piszą o serwisantach Kostrzewy i kompetencjach. To ja podziękowałem swojemu autoryzowanemu po jednej wizycie i drugim telefonie. I mam w d.... że jak nie bede miał przeglądów okresowych to mi gwarancje zerwią. Po zamontowaniu kotła to użytkownik jest cały czas w domu i to on musi ustawić piec. Każdy ma inny dom, inną izolację , inne paliwo, inne rurki w ścianach itd itd. A serwisant..... wleci na godzinke lub dwie i mało że wie tylko to co w instrukcji to mi się pyta czy wszystko zrozumiałem. Odpowiedziałem że też już instrukcje przeczytałem i wszystko rozumiem :) Wiec jak wspomniałem po drugim telefonie podziekowałem serwisowi wykwalifikowanemu i sam w około tydzień ustawiłem kocioł.
Pozdrawiam wszystkich Arek

kupiliśmy ten san kocioł o którym mowa wyżej, wszystko zostało podłączone jak należy i w przeddzień przyjazdu pana z serwisu, który miał podłączyć piec, z pieca wylała się woda, mąż wynalazł dziurkę, której nie sposób było znaleźć kupując piec. Co z tym teraz zrobić? Serwisant z naszej okolicy, powiedział, że musimy dzwonić do Kostrzewy w Giżycku, a w domu - 20!!!Na piec wydaliśmy co najmniej 15 tys, nowiutki, nie używany jeszcze a z dziurą!!!!

Mam ten sam problem co u Pana. Musze czyscic piec (palnik) co tydzien. Chetnie przylacze sie do sprawy. Kontakt do mnie (malzonka) 501 647 759

witam wszystkich. nie wiem za co kocioł lambda control ma tyle wyroznien. jak zakupilismy ten kociol to juz nie wierze w zadne wyróżnienia, nagrody itp.
za taka cene oczekuje jakosci.
potwierdzam nie ma odp. pelletu do spalania w tym kotle!!! a placic za pellet tak jak za ogrzewanie na oleju opalowym to jest bezsensu!!!
dodatkowo ten kociol rowniez wymaga dobrego ekogroszku, taki wybredny smakosz!
znam rodziny co maja tansze tego typu kotly i sa zadowolone i spalaja tanszy ekogroszke. a my dla naszego pupila musimy kupowac najlepszej jakosci.
kto zaprojektowal taki kociol? jaki jest sens ponosic takie koszty ogrzewania?
KOLEJNY BUBEL
nie polecam

potwierdzam bardzo niskie kompetencje serwisantow z kostrzewy. i ja mam placic za ich nauke podczas uslugi jeszcze? firma jest tragiczna wnioskuje. jaki jest sens sprzedawac cos z czego klient nie bedzie zadowolony. a ich strona internetowa pokazujaca kobiete z dzieckim zmieniajaca ustawienia na programatorze w pokoju to juz wogole bajka - niestety obsluga wiaze sie z czestymi wizytami w kotlowni wiec chyba nie dla mamusi z maluszkiem!!!
odzanke za BuBEL.
cena nie adekwatna do produktu

teraz juz nie widac w ofercie lambda, jest fuzzy logic - swietnia kolejny wspanialay produkt!!! lider w dziedzinie kotlow ? raczej w ich reklamie i marketingu tylko. liderem to sa tylko z nazwy. chałturniki

mercedesem to ten kocioł nie jest co najwyzej polonezem !!!

moze szanowna firma kostrzewa wymienilaby bublowe elmenty w kotłach lambda klietom - przeciez maja juz idealny kociol fuzzy i wiedza jak to powinny byc? a moze nie wiedza. lepiej nie ryzykowac za takie pieniadze! kostrzewa ... phi

masz rację co do tego pieca męka podczas czyszczeniu taka ze krew zalewa

Rozumiem wasze oburzenie jak cos nie dziala tak jak powinno. Sam tez mam taki piec a wlasciwie poprzednik (Pellets Plus) Pale juz 7 rok. I u mnie tez wystapily problemy. Ale bogaty o doswiadczenie bo rozgryzlem temat grzania w tym piecu do podszewki NIE MOGE stwierdzic ze Kostrzewa jest do DU....

Owszem mialem dwie reklamacje na gwarancji - uznane/zalatwione.

Owszem wlasnie po 6 latach skorodowal mi zasobnik na wylot ale nie wymienilem tylko potraktowalem go poliuretanem a skorodowal bo to nie piec winny tylko uzytkownik ktory sypal mokry wegiel.

Owszem wlasnie wymieniam slimak bo sie zuzyl ale to nie wina pieca tylko praw fizyki.

Owszem wymieniam czujnik temp spalin bo wskazanie jest 600stC - popsuty - a jaki ma byc po 6 latach w takich warunkach.

Podsumowuje i dochodze do wniosku ze w kazdym piecu kadej firmy podobne prawa fizyki spowoduja zuzywanie sie i problemy. Wiem jedno ze to ode mnie zalezy aby OBSLUGOWY piec byl obslugiwany nalezycie i nie licze na serwisanta ktory mi uruchamial bo sie nie znal i nie licze na roczne przeglady bo ich nie robilem.

Wiem jedno. Nikt nie ma takiego komfortu grzania i malego zuzycia opalu jak ja!!!

KOMFORT = zaladunek robie raz na miesiac w mrozy bo zamowilem powiekszony zbiornik 500lit!

OSZCZEDNOSC = zuzywam tylko 3 tony dobrego ekogroszku rocznie a w domu 21/22 st C!

kotła używam od 2007r i...
-dwie wymienione dmuchawy od palenia!!!
-zniszczone kolano
-nowe kupione u producenta nie pasowało(serwisant z zakładu stwirdził,że muszę sobie doszlifować)
-zużyty ślimak(spalam 4-4,5t groszku rocznie)
-serwis z okolic teresina(mazowieckie)omijajcie z daleka
-blacha zamontowana nad paleniskiem spalona(serwis zakładowy stwierdził,że nie jest potrzebna)
-czyszczenie"samoczyszczących:)) sprężyn -porażka
-urwany napęd od samoczyszczenia
Ogólnie szkoda gadać

szkoda ze nie ma sposobu na takich partaczy. sprzedaja cos z certyfikatem i jest super. szkoda ze nie mozna zbiorowo pozwac tego co przyznaje te nic nie warte certyfikaty! KOSTRZEWIE mowie NIE!
serwisanci fatalni, nic nie umieja i jeszcze trzeba placic aby uczyli sie na twoim "zywym organizmie" - na szczescie tego ominelismy, nie dalismy sie nabrac na pseudo autoryzowanego serwisanta! o tyle zaoszczedzilismy. a reszta to stałe doglądanie tego sprzetu, i samemu kombinowanie i dopieszczanie kociołka

Fuzzy Logic kostrzewa - nie radze ryzykowac a przynajmniej nie za taka cene 11-12 tys zł ! co najwyzej 7 tys to tak. dłubią dłubią unowoczesniaja a bedzie jak zawsze

podzielam zsdanie wszystkich na tym forum dotyczącą kostrzewy(swoją drogą czy ktoś jeszcze kupuje ich produkty )W kotle pale peletem od 5-ciu lat i mogę powiedziec że nie jest to kocioł do nowoczesnych dobrze ocieplonych domów.Ja i moi bliscy przeżyliśmy gehennę z tym kotłem .Można by napisać książkę ile ma wad Serwis jkescze więcej.Drożyzna (np. kondensator napięcia silnika ,który kosztuje normalnie 10 zł. u pana kostrzewy 50zl. itd,).Niesłowni !!!!!!!!.Jeszcze raz przestrzegam !!!!!Nie kupujcie Kostrzewy.

proszę odpowiedzieć czy teraz przy paleniu groszkiem nie ma problemu z czyszczeniem palnika ? bo ja muszę obstukiwać i czyścic palnik co tydzień i trafia mnie już. coś jest źle ustawione ?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.