273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

koszt eksploatacji pompy ciepła

Okna z podwują komorą argonową, są 10% droższe a 0.5 mają tylko w Pana wzorach, w rzeczywistości mają dlaej 1.1 W/m2 xK dlatego odkąd jest termoflot, nie ma ich na rynku.
O co chodzi ?:)

Staram się Panu wytłumaczyć, że analiza przegród termicznych prowadzi na manowce. Izolacja termiczna domu powinna być traktowana kompleksowo, czyli jak termos, nie jak przegrody. Podobnie wycięganie wniosków z termowizji. Potem widzę w podręcznikach obrazki, że do gruntu ucieka 3-6% ciepła. Choć proste doświedczenia pokazują , że 40-50% (przy tej samej izolacji)
Może Pan jednak objaśni o co chodzi z straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W Zadzwoniłem na PW tam też nie rozumieją.

Ja dzwoniłem do PZITS - oni wiedzą :) .... rozszyfruję skrót napewno dla Pana obcy - Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych :)

A tak z ciekawości zapytam Pana, Panie T.B.
Jakiej mocy grzejniczki elektryczne Pan montuje u swoich klientów ...klientów z domami pasywnymi?
Może jakieś karty katalogowe Pan posiada?

To czemu Pan mnie nie oświeci??
Czy może ktoś z forumowiczów wyjaśni mi czy "straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W" to dobrze czy żle, mało czy duzo???

To czemu Pan mnie nie oświeci??
Czy może ktoś z forumowiczów wyjaśni mi czy straty ciepła na m2 nie przekraczają 15W to dobrze czy żle, mało czy duzo???
Mało czy dużo? Dobrze czy źle? Odpowiem Panu sam , choć i tak pan nie zrozumie - odpowiedź: "OBLICZENIOWO".
Przepraszam Pana, ale to mogło być dla Pana zbyt poważne pojęcie.
No a co tam z tymi grzejniczkami? :)
Bo ja podejrzewam że klepie Pan tutaj o tych domach pasywnych i zapotrzebowaniu rzędu 10W/m2 a grzejniczki to najpewniej mają najmniej z 500W/szt? :)

Od 14 lat grzejniki posiadają mikroprocesor ASIC. Czujnik znajduje się pod grzejnikiem i mierzy temperaturę 15 razy na sekundę i ztaką częstotliwością wł. grzałkę. Niezależnie więc od izolacji domu dajemy 100W/m2 . Przy tej klasie pomiaru obliczanie mocy jest zbędne. Dodatkowo za taką mocą przemawia fakt, że wszystkie grzejniki połączone są w system
http://www.noirot.fr/pages/produit.php?produit_id=PRO_PROG&ligne4=Programmation
czy http://www.bursa.pl/grzejniki.php?page=detail/miko
Ustroiswo to wysyła rozkazy do grzejników 1)trzymaj co masz ustawione, 2) obniż o 3,5 st, 3) trzymaj 7st niezależnie od nastawu, 4) wył. ogrzewanie.
pozwala to uiknąć programowania czasowego, podniesienie temperatury, do komfortpwej jest porównywalne z czasem zdjęcia butów i płaszcza. Projektowanie takich systemów, liczenie strat czy przegód to poprostu historia.

Czemu Pan tak kłamie, nigdzie nie napisałem o domu pasywnym, jestem przeciwnikiem tych technologii.
Dalej Pan unika odpowiedzi. Czy 15W/m2 to moc zainstalowna?

Czemu Pan tak kłamie, nigdzie nie napisałem o domu pasywnym, jestem przeciwnikiem tych technologii.
Dalej Pan unika odpowiedzi. Czy 15W/m2 to moc zainstalowna?
Ależ nie unikam odpowiedzi ..... problem w tym że nie zadał Pan właściwego pytania (właściwie żadnego pytania) - teraz dopiero zrozumiałem w czym rzecz, a mianowicie nie odróżnia Pan pojęcia "obliczeniowe straty ciepła" (o których była mowa) od mocy zainstalowanej ! :)
Mam nadzieję że rozumie Pan teraz dlaczego my --> dyplomowani inżynierowie, nie jesteśmy w stanie się z Panem dogadać.
No i jak widać dotyczy to również pracowników Valmarku ..nie wspominając już o ludziach z PW - bo to jest oczywiste.

Czy może ktoś mi wyjaśnić co to jest 15W strat ciepła na m2??? Może mieć dyplom.

Czy może ktoś mi wyjaśnić co to jest 15W strat ciepła na m2??? Może mieć dyplom.
Oby nie był tak .... jak ....... :)

Dla Roberta. Pan TB ma doktorat, była o tym mowa na forum. Więc z prostym inżynierem sie nie dogada tak łatwo.

Dla Roberta. Pan TB ma doktorat, była o tym mowa na forum. Więc z prostym inżynierem sie nie dogada tak łatwo.
Doktorat? Hmm ciekawe ... bo ja z dyskusji z nim nie podejrzewam Go nawet o mgr ..nie mówiąc o dodatku inż. na końcu.

Dla Roberta. Pan TB ma doktorat, była o tym mowa na forum. Więc z prostym inżynierem sie nie dogada tak łatwo.
Doktorat? Hmm ciekawe ... bo ja z dyskusji z nim nie podejrzewam Go nawet o mgr ..nie mówiąc o dodatku inż. na końcu.
Przepraszam ..przejęzyczyłem się...- jestem o tym przekonany

I ma Pan Robert rację, choć od początku nawet na najprstrze pytania, odpowiada wymijająco, wyśmiewa, lub pomija. Niewątpliwie ma dyplom, a mie ma wiedzy, przynajmniej jeśli chodzi o fizykę. Ale wszystko do nadrobienia.

I ma Pan Robert rację, choć od początku nawet na najprstrze pytania, odpowiada wymijająco, wyśmiewa, lub pomija. Niewątpliwie ma dyplom, a mie ma wiedzy, przynajmniej jeśli chodzi o fizykę. Ale wszystko do nadrobienia.
Z fizyką u mnie jest naprawde super ... z tą od budowli - też :)
Pozdrawiam i lecę do domu bo jutro też jest dzień ...i okazja na dysputy:)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.