273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jakie powinno być ciśnienie przed i za filtrami

To ja jedna wolę swoją podstawówkę. Może w klasie 1-3 mniej wkładali mi ww wzorów, ale bardziej zmuszali do myślenia.

Koledzy. po co pisać tyle na temat tak oklepany. Presostaty zakłada się z pewną wiedzą dotycząca pzrewidywanych spadków ciśnienia na filtrze i dlatego mają swoje zakresy delta = 10Pa,100Pa,200Pa etc. Nikomu nie jest potrzeba wiedza, czy przed filtrem jest np; 700Pa a za filtrem 600Pa, tylko założenie ILE filtr traci podczas przepływu czystego powietrza przez czystey filtr (np 80Pa) a ile traci kiedy jest brudny (np 150Pa).
W tym przypadku nalezy zainstalowac Pressostat mierzący róznicę ciśnien np 50-200Pa i ustawić go na 150 Pa w celu włączenia alarmu (sygnału zabrudzenia filtra).Do tej czynności nie jest wcale potzrebna wiedza ILE całkowitego ciśnienia jest przed i ile za filtrem, bo pressostat, jeszcze raz piszę, mierzy TYLKO różnice ciśnień. Poczytajcie coś o pressostatach zanim tutaj coś napiszecie.
Oczywiście inny będzxie pressostat dla ciśnień klasy N czy D, ale to już inna para kaloszy.
Osoba , która ma centrale wentylacyjną WIE dokładnie jaki ma spręż taka centrala i po co drobić włos na czworo. Zakłądanie osobnych czujników przed i za filtrem może być, ale jak pisałem wcześniej PO CO?, bo to kosztuje więcej niż pressostat.
Jeśli wam słowa praktyka nie wystarczają - to co jeszcze chcecie wiedzieć?

Czy Panowie wiedzą, gdzie można kupić sygnalizator alarmowy (dzwięk+światło), który można podłączyć do presostatu różnicy ciśnień(np. presostatu P233) ?

W każdym porządnym sklepie elekto-technicznym

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.