273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

instalacja CO w nieużywanym pionie wentylacyjnym

Dobry wieczór,

Jestem laikiem w tych sprawach stąd proszę o pomoc fachowców.
Sytuacja wygląda następująco: starsi Państwo (75 i 77 lat) dostali pismo od PINB iż zostanie przeprowadzona kontrola zwiazana z legalnością podłączenia instalacji CO do mieszkania.
Budynek ma dwie kondygnacje, trzy mieszkania. w piwnicy jest instalacja CO która grzeje mieszkanie na I piętrze, instalacja jest poprowadzona kominem wentylacyjnym (nieczynnym) mieszkania na parterze.
Czy takie rozwiązanie jest legalne?

Proszę o informacje.. nawet nie wiem do końca jakie tu pytania mogę zadawać.
Wizyta PINB jest we wtorek (17.02), czy można jakoś tą wizytę przełożyć, złożyć projekt na instalcje by zalegalizować?
Potrzebne będzie pozwolenie na prace budowlane czy wystarczy samo zgłoszenie?
Szukam fachowca w temacie z Katowic/ Będzina/ itp.

Pozdrawiam,
Krzysztof

A powiedz mi koliduje to w jakiś sposób z wentylacją lokali......?. Bo jeżeli nie to myślę że nie ma problemu...Gorzej jeżeli poprowadziłeś instalacje c.o w kanale wentylacyjnym który jest czynny... :)

Nie koliduje, pion jest przypisany do innego mieszkania ale nieużytkowany....

Nie powinno kolidować, nawet powinno dawać lepsze efekty. Spytałem się kolegi, który montuje tego typu wentylacje z tej firmy - http://frostchlod.cba.pl/montaz-wentylacji/ i stwierdzał, że spokojnie można montować w takim połączeniu a na pewno nic złego się nie stanie

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.