273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

ekogroszek

Witam!!!
Posiadam piec KIELAR 25KW + 200l CWU od 4 lat, pierwszy sezon paliłem ekogroszkiem z Juliana, drugi i trzeci "retopal" tak nazywał go dostawca i w tym sezonie dla próby z czech (choć dostawca twierdzi, że w czechach jest składowany a pochodzi z Węgier). Moje wrażenia - w tym sezonie mam najlepszy ekogroszek, garstka popiołu, świetnie się rozpalił, prawda, że musiałem minimalnie zmienić ustawienia pieca ale jestem pod wrażeniem, żadnego problemu ze spalaniem, duży płomień, tylko zapach składowanego węgla na początku był taki dziwny jakby czuć było spaliny, ale teraz już ok. Kupiłem workowany z transportem za 500zł/tona. Żaden poprzedni "polski" ekogroszek tak dobrze się nie spalał nawet ten przereklamowany z Juliana, dlatego polecam ten z czech - oczywiście można na poczatek zakupić kilka worków do sprawdzenia ale napewno się nie zawiedziecie (chyba, ze traficie na prawdziwego polskiego handlarza sprzedajacego syf)

Witam!!!
Posiadam piec KIELAR 25KW + 200l CWU od 4 lat, pierwszy sezon paliłem ekogroszkiem z Juliana, drugi i trzeci "retopal" tak nazywał go dostawca i w tym sezonie dla próby z czech (choć dostawca twierdzi, że w czechach jest składowany a pochodzi z Węgier). Moje wrażenia - w tym sezonie mam najlepszy ekogroszek, garstka popiołu, świetnie się rozpalił, prawda, że musiałem minimalnie zmienić ustawienia pieca ale jestem pod wrażeniem, żadnego problemu ze spalaniem, duży płomień, tylko zapach składowanego węgla na początku był taki dziwny jakby czuć było spaliny, ale teraz już ok. Kupiłem workowany z transportem za 500zł/tona. Żaden poprzedni "polski" ekogroszek tak dobrze się nie spalał nawet ten przereklamowany z Juliana, dlatego polecam ten z czech - oczywiście można na poczatek zakupić kilka worków do sprawdzenia ale napewno się nie zawiedziecie (chyba, ze traficie na prawdziwego polskiego handlarza sprzedajacego syf)

Witam jestem zinteresowany zakupem Czeskiego ekogroszku,prosze o adres.Ceny z naszch kopalń to kosmos.Pozdrawiam.

najlepszy ekogroszek kupicie w ekoelmie (www.ekogroszekpakowany.pl) Sprzedają czysty nie mieszany, pali sie kapitalnie i popiolu niema wcale. Jest to pewny dostawca od którego biore juz 3 sezon. Unikajcie czeskiego ekogroszku jak ognia bo to smieci, Na forum czesto proponują ekogroszek z kopalni julian nie mylcie go z KWK Kazimierz Juliusz bo to duuuza roznica. Kopalnia Kazimierz Juliusz ma najlepszy węgiel i ekogroszek w Polsce. 2 lata się meczyłem i paliłem jakimis kamieniami i szlaka zanim trafiłem na nich i szczerze POLECAM.

z jakiej kopalni kupujesz ten czeski eko ?

Ja niestety mam również nie przyjemne doświadczenia z czeskim eko i chciałabym ostrzec wszystkich którzy cenią swój czas i pieniądze. Przy plusowych temp zewn. czeski eko jakos sobie radził ale jak tylko przyszły mrozy- piec albo nie osiągał temp zadanej i dochodził max do 44st albo wygasał. Bawiliśmy sie ustawieniami ok tygodnia codziennie spędzając kilka godzin w kotłowni ale niestety zbyt częste podawanie zasypywało marny żar a rzadsze powodowało niską temp... W końcu się poddaliśmy. Załadowaliśmy podajnik ekogroszkiem z polskiej kopalni i teraz idzie jak burza- zero problemu. Także osobiście- nie polecam

Witam, pierwszą tonę czeskiego ekogroszku kupiłem w końcu listopada, szło wysmienicie, następną w grudniu (kiedy były potężne mrozy i szło w miarę. W zeszłym tygodniu kupiłem trzecią i od tego czasu pół życia spędziłem w piwnicy. Kompletna porażka. Po trzech dniach pomyślałem że to może wina pieca, więc w połowie go rozebrałem i wyczyściłem. Oczywiście nic nie pomogło. Kupiłem worek eko z Sosnowca i szło jak ta lala (do momentu kiedy się wypalił i musiałem dosypać tego czeskiego szajsu). Dzwoniłem do składu i powiedzieli mi że to musi być wina pieca (co jest oczywistą nieprawdą). Przestrzegam przed kupowaniem czecha w okolicach Opola. Mam w tej chwili w domu 16 stopni i szlag mnie trafia. Potwierdzam też dziwny zapach tej kopaliny przy spalaniu. Jedynym pocieszeniem jest to że jak wrzucę łopatą ten węgiel na palenisko to się pali. Jeżeli z okolic Opola ma podobne problemy to niech się odezwie. Sam z siebie piec osiąga max 50 stopni. Podawać mogę tylko przez 7 sekund, przy 30 sekundach odstępu. Jeżeli zwiększę do 8 sek. to momentalnie kielich zasypuje się niewypalonym węglem i wygasa, masakra.

Jak nie masz pojęcia co piszesz to nie pisz wystarczy w piecu zmniejszyć maksymalne obroty dmuchawy i po temacie pale tym groszkiem i nigdy nie mam problemów a jednocześnie nim handluje .
W razie pytań będę starał się pomóc 514235364

zmniejsz dmuchawę do 75 % wydajności i przymknij klapę wentylatora (na szerokość palca )pomaga

To nie wina groszku tylko ustawień - przeważnie NADMUCHU

Paliwo NIE może być MOKRE

Prawie każde paliwo ( stałe )można spalić w piecu z podajnikiem tylko Trzeba odpowiednio wyregulować PARAMETRY

najwiekszy szajs to brunatny z leroy marlin

witam,jesli chodzi o eko groszek z czech to tak,pale nim od lipca 2009 r,
faktycznie spala sie go wiecej ale i tak wychodzi korzystniej,problem zaczyna sie kiedy przyszły mrozy,max tem dochodziłą do 45-48 stopni na piecu i nic wiecej,nie pomagały ustawinia na piecy dmuchawy itp,probowałem wsyztskich mozliwych wariantów i niestety nic nie dało,kiedy zasypałem polikim eko groszkiem wsyztsko reociło do normy i bez problemów uzyskałem temperature ktora chciałem,
.podsumowując:
eko groszek czeski tak ale suchy i kiedy tem jest dodtania
kiedy jest mróz poprostu nie otrzymacie temp.
p.s nie tylko ja miałem taki problem z czeskim eko groszkiem na 100% nie jest to wina pieca,a poza tym sprzedawca czeskiego eko groszuku to mój znajomy i odradzał na zimie kupowania czeskiego.sam pali w czasie zimi polskim.
pozdrawiam
w razie pytan itp mozna dzwonic:600-027-338.

ja kupiłem ekogroszek czeski palę tym groszkiem tydzień i jest spoko pali się jak trzeba tylko musiałem zwiększyć podawanie chyba trochę więcej spala ale kupiłem po 280zł + VAT ja jestem zadowolony chcesz więcej informacji pisz na e-mail kirbis@interia.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.