Witam serdecznie,

chciałbym prosić o pomoc w temacie absorpcyjnych agregatów chłodniczych. Ogólną zasadę działania znam już dość dobrze, jednak mam problem z pewnymi zagadnieniami szczegółowymi. Mam kilka pytań:
1. Jak podejść do sprawy współczynnika COP - w urządzeniach sprężarkowych jest to stosunek mocy chłodniczej uzyskanej w układzie, do mocy elektrycznej dostarczonej do układu. Jak zdefiniować COP w agregacie absorpcyjnym zasilanym gazem ziemnym? Wiem tylko że jest sporo mniejszy od COP przy sprężarkach - gdzie oszczędność?
2. Jak wygląda sterowanie w układzie klimatyzacji złożonym z agregatu absorpcyjnego zasilanego gazem i klimakonwektorów? Dokładnie chodzi mi o wydajność układu tzn. jaki parametr jest zmienny w zależności od zapotrzebowania układu na chłód - przepływ, temperatura wody lodowej, zmniejsza się wydatek gazu? Rozumiem że woda lodowa na wyjściu z agregatu ma temperaturę 7 st C, powraca teoretycznie z temperaturą 12 st C, więc zmienia się przepływ, czy może układ sterowania zmniejsza płomień palnika? Nie bardzo mogę znaleźć informacje na ten temat. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.