273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

agregaty chlodnicze absorpcyjne

Co jest?! Nie ma chetnych do podjecia tematu absorpcyjnych agregatow chlodniczych. Co na to specjalisci zajmujacy sue tym sprzetem?

Lodzio miodzio Panowie, a mi wydaje się ,że im większa jest tajemnica to sprawa tak naprawdę jest prosta no bo co zrobi taki jeden z drugim jak będzie wyciek tego bromku litu. Przyjdzie i doleje z wiadra?

A tak jeszcze wtrącę, jak widzę specjalistów jest wielu padają konkretne typy, imponujące moce, nazy firm, ale tak naprawdę kochani to takie urządzenia przychodzą tutaj w formie bloku, który i tak był wcześniej odpalony w fabryce, następnie musi to być zamontowany w miejscu przewidzianym w projekcie, a to nie oznacza, że ktoś kto zamontował choćby jedno takie urządzenie jest automatycznie specjalistą, żeby nie powiedzieć guru od takich klocków.
Do tego jest potrzebna wiedza teoretyczna oraz praktyczna zdobyta na takiej instalacji, z takimi urządzeniami lub wyniesiona od producenta urządzeń, z tym już trudniej, pozostają serwisanci firm wymienionych wyżej. Przy poważniejszych sprawach i tak przyjeżdża sewis producenta. A ludzi, których można nazwać specjalistami, w urządzeniach absorbcyjnych, w tym kraju można policzyć na palcach jednej ręki. A to że jest ich niewielu to już inna para kaloszy.

A tak jeszcze wtrącę, jak widzę specjalistów jest wielu padają konkretne typy, imponujące moce, nazy firm, ale tak naprawdę kochani to takie urządzenia przychodzą tutaj w formie bloku, który i tak był wcześniej odpalony w fabryce, następnie musi to być zamontowany w miejscu przewidzianym w projekcie, a to nie oznacza, że ktoś kto zamontował choćby jedno takie urządzenie jest automatycznie specjalistą, żeby nie powiedzieć guru od takich klocków.
Do tego jest potrzebna wiedza teoretyczna oraz praktyczna zdobyta na takiej instalacji, z takimi urządzeniami lub wyniesiona od producenta urządzeń, z tym już trudniej, pozostają serwisanci firm wymienionych wyżej. Przy poważniejszych sprawach i tak przyjeżdża sewis producenta. A ludzi, których można nazwać specjalistami, w urządzeniach absorbcyjnych, w tym kraju można policzyć na palcach jednej ręki. A to że jest ich niewielu to już inna para kaloszy.
Zgadzam się. Ale w Polsce są już zaintalowane takie urządzenia i są ludzie, którzy na takich urzadzeniach się znają. Kwestia dobrego sterowania i oczywiście wspomnianych serwisantów. Wiesz coś więcej na temat takich urzadzeń w Polsce?

Carrier ma swoje agregaty w Polsce, Trane też.
Z tego co wiem, to tylko Carrier.

co do absorpcji, w jednym z polskich zakladow miesnych juz w latach siedemdziesiatych pracowal uklad absorpcyjnych urzadzen chlodniczych (temp odparowania -40 stopni). tak wiec temat nie jest az tak nowy. Gdyby zaczac wspolprace, moznaby samemu wiele osiagnac. Zapewne wielu z was ma juz doswiadczenie chlodnicze. Aha, byly takze polskie agregaty lodowkowe absorpcyjne, w których grzalka elektryczna pelnila role dostarczania ciepla.

co do absorpcji, w jednym z polskich zakladow miesnych juz w latach siedemdziesiatych pracowal uklad absorpcyjnych urzadzen chlodniczych (temp odparowania -40 stopni). tak wiec temat nie jest az tak nowy. Gdyby zaczac wspolprace, moznaby samemu wiele osiagnac. Zapewne wielu z was ma juz doswiadczenie chlodnicze. Aha, byly takze polskie agregaty lodowkowe absorpcyjne, w których grzalka elektryczna pelnila role dostarczania ciepla.
Pewnie wpomniany przez Ciebie uklad pracuje na woda - amoniak do celów chłodniczych (zamrażalniczych). Teraz bardzo popularne sa urządzenia na bromek litu - woda dla pracujace dla klimatyzacji z temperaturami dodatnimi wody lodowej.

Mam dokładne dane z 2007 roku z dokładnoscią do 2 urządzeń

Ja

Ja
Podzielisz sie..:)?

Gdybyś mógł podzielić sie materiałami odnośnie urządzeń bromolitowych to prosze napisz na fazi502@o2.pl

Agregaty Carriera oczywiście serwisuje serwis Carriera. Prawie wszyscy pracownicy są po odpowiednich szkoleniach

nie chciało mi się wszystkiego czytac ale masz tak:
Poznań - elektrociepłownia Dalkia - Broad zasilany parą,
Zakopane - ciepło z silników spalinowych gazowych - Thermax
Mszonów - sanyo - woda geotermalna na parownik (zasilanie desorbera - posrednio gazem)
Pyrzyce - nie pamiętam - chyba metan z kopalni spalany w silnikach (nie jestem pewien czy to pyrzyce).

nie chciało mi się wszystkiego czytac ale masz tak:
Poznań - elektrociepłownia Dalkia - Broad zasilany parą,
Zakopane - ciepło z silników spalinowych gazowych - Thermax
Mszonów - sanyo - woda geotermalna na parownik (zasilanie desorbera - posrednio gazem)
Pyrzyce - nie pamiętam - chyba metan z kopalni spalany w silnikach (nie jestem pewien czy to pyrzyce).

Z Poznaniem to przesadziłeś Grzegorz.

jesli kilkanascie megawatow mocy uwazacie za male... to faktycznie teoma sprzedala male agregaty...
tak apropos takie male agregaty BRAD po 100kW tez w Polsce pracuja

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.