273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

80% wilgotnosci

Jacek przeczytaj wyżej jak grawitacyjna to bez wentylatorów.

Niech zastosuje samą nasadę bez wentylatora ....Flex czy aby ta nasada hybrydowa Darco nie ma już nagrody na targach ?Co Ty sądzisz o zintegrowanych wywietrzakach Uniwersalu-zasada działania-też podpada pod ten paragraf-spotkałem je w projektach wentylacji w wieżowcach?
pozdrawiam

Dzieki wszystkim za sugestie.
W salonie, ktorego dotyczy sprawa, sa 4 kanaly wentylacji grawitacyjnej. Okna, jesli ktos jest w domu, sa zawsze co najmniej uchylone, ale czesto otwarte na osciez. na noc rozszczelnione. higrometr pokazuje 80%, ale moze jest skopany? kupie jakis inny dla weryfikacji.
Z drugiej strony, w lezacej w salonie ksiazce sfaldowaly sie kartki... to o czyms swiadczy...
na pewno najpierw zajrze do przewodow, potem sprobuje z nasadka wspomagajaca (turbowent). dopiero jesli to nic nie da, bede wymuszac obieg.

I co z tego skoro prawo i zdrowy rozsądek zabrania stosować. Jeżeli jesteś spostrzegawczy to powinieneś zauważyć jak się przydziela nagrody.
Odpowiedz mi naprawdę szczerze czy będąc na jakich kolwiek targach czy FORUM czy "Teraz Polska" a potem dowiedziałeś się kto dostał nagrody zgadzałeś się z tym i nie widziałeś faktycznie ciekawszych rozwiązań?

To nie dotyczy tylko niegroźnych nagród, ale i atestów higienicznych, czy znaków(B) np oczym wcześniej tu pisali wentylatory DOSPELU czy centrale BARTOSZA

Ja zakładam tylko wentylacje nadciśnieniowe, dla użytkownika ważniejsze jest skąd bierze i niż gdzie wywala.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.