Presostat Danfoss RT istnieje już 80 lat! Chociaż dziś trudno w to uwierzyć, jak widać zdarzają się rzeczy, które nie ulegają zmianom.

80 lat regulatorów Danfoss RT

W roku 1937 kostka lodu do zimnego napoju była uważana za prawdziwy rarytas. Dzisiaj ten luksus jest już powszechny właśnie dzięki ulepszeniom w zakresie regulacji temperatury chłodzenia i ciśnienia, poczynionym na przestrzeni ostatnich 80 lat. Regulator RT Danfoss stanowił element tego przyspieszonego rozwoju. Obecnie ten wytrzymały i wszechstronny regulator świętuje swoje 80-te urodziny, jako faworyt w zakresie wielu zastosowań przemysłowych, morskich i w chłodnictwie.

– To niesamowite, jak genialny wynalazek mieszczący się w tak prostej konstrukcji może mieć tak długotrwały wpływ na rozwój przemysłu. W roku 1937, kiedy założyciel Danfoss zaprojektował i wyprodukował pierwszy regulator RT, jego zamysłem było wsparcie nieśmiałych początków automatyzacji w zakresie regulacji instalacji grzewczych i chłodzących. Nie wyobrażał sobie, że jego wynalazek wciąż będzie prosperować w XXI wieku. Wygląda na to, że w przyszłości nadal będzie zapotrzebowanie na regulatory RT, pomimo tego, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe technologie – mówi menedżer produktu Krzysztof Lech.

Od pierwszego dnia regulatory RT Danfoss sprawdzały się w wielu zastosowaniach jako bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na dłuższą eksploatację niż jakikolwiek inny standardowy regulator. Tak wytrzymałe urządzenie, dostępne w niemal 100 wariantach, pozwala na regulację temperatury w zakresie od 60°C do 300°C i ciśnienia od -1 do 30 barów.

 

Dowiedz się więcej