Gość: ala
2007-08-21 00:00
wentylacja okien
witam czy nawiewniki zainstalowane w oknach pcv pełnia ta sama funkcje co rozszczelnienie okien? mieszkanie mam ocieplone, na pierwszym pietrze domu jednorodzinnego gdzie nie ma kuchni i tak tworzy sie grzyb w pokojach(3 pokoje + łazienka, są 2 otwory wentylacyjne). Czy nawiewniki w tym przypadku spelnia swoja funkcje?
Gość: Archie
2007-08-22 00:00
Re:wentylacja okien
Witaj
Kolejna osoba z problemem z wentylacją przy szczelnych oknach:) Spróbuję Ci pomóc i w miarę prosto wyjaśnić. Trochę mało napisałaś. Na początku to oczywiście doradzam zaproszenie fachowca, który sprawdzi wszystko na miejscu co nie działa i dlaczego. Nawiewnik, jak sama nazwa wskazuje służy do nawiewania, czyli dostarczania powietrza do pomieszczenia. Piszesz o dwóch otworach wentylacyjnych, ale nie piszesz gdzie i co to za otwory. Można podejrzewać, że są do wyciągi i znajdują się w pomieszczeniach "brudnych", czyli łazience, toalecie i kuchni:) Tak przynajmniej powinno być. Skoro masz problem to pewnie ktoś zapomniał o nawiewie powietrza, to jest popularne ostatnio. Nie wszyscy zauważyli, że ściany są coraz prostsze i nie ma już nieszczelności itd.:) Podsumowując nie ma gdzie powietrze płynąć. Zakładając, że kominy masz prawidłowo wykonane i są drożne to nawiewniki pomogą. Pamiętaj jednak, że grawitacja zależy od wielu czynników. Zastanów się nad wentylacją mechaniczną, zwłaszcza, że piszesz o domku.
Pozdrawiam
Gość: korol
2007-08-22 00:00
Re:wentylacja okien
Odsyłam do postów zawartych w dziale "Problemy techniczne" - "Nawiew wentylacyjny"
Gość: Archie
2007-08-22 00:00
Re:wentylacja okien
Ależ Korolu tam jest już 135 wpisów:) Można się zaczytać:) Poza tym może niech Ala nie czyta o zefirkach Agnieszki:)
Gość: ala
2007-08-22 00:00
wentylacja okien
dzieki za odpowiedz. komin jest napewno dobry, wpuszczona jest rura kwasoodporna gdyz opalam paliwem stalym.tu gdzie sa wyciagi nie ma grzyba(pokój i lazienka)a w dwóch pozostalych pokojach jest grzyb.rozszczelniam okna cala zime i to nic nie daje, obniza mi tylko temperature.
co to sa nawiewniki mechaniczne? jak sie je instaluje, gdzie mozna kupic i jaki jest mniej wiecej ich koszt?
czy nie zdadza w tym przypadku egzaminu nawiewniki higrosterowane.
Gość: tom
2007-08-22 00:00
Re:wentylacja okien
Witaj
Proponuję rozwiązanie takiego typu do kuchni nawiewnik ciśnieniowy ,a do pozostałych pomieszczeń higrosterowane. Proszę się nie sugerować bzdurnymi odpowiedziami związanymi z nawiewnikami. Działają jak najbardziej w 100%.
pozdrawiam
Gość: korol
2007-08-22 00:00
Re:wentylacja okien
Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na te 139 wpisów. Co do zefirków Agnieszki, to zgadzam się w zupełności - pozostanie tylko 112, odejmijmu reklamowe wpisy zakochanego we francyskich systemach T. Brzęczkowskiego, naszpikowanego danymi technicznymi, które nikomu spoza kręgu "wentylatorów" nic nie mówią pozostanie 106, omijając coponiektóre uszczypliwości i drwiny pozostanie ok 60 a to już mozna przeczytać
Gość: Archie
2007-08-23 00:00
Re:wentylacja okien
Do Toma
Co to znaczy bzdurne odpowiedzi na temat nawiewników? Co to znaczy dla Ciebie działają w 100%. Widziałeś kiedyś jak to działa, czy znasz to tylko z broszurek? Nie wszyscy forum traktują, jak swój sklep internetowy, więc staramy się tu przede wszystkim pomagać.
Bardzo mi się podoba Twoja Korolu analiza tematu Alexa:)
Gość: AWK
2007-08-29 00:00
Re:wentylacja okien
Mówiąc: - Nawiew, pamietajmy o wyciągu;
Mówiąc: - Wyciąg, pamiętajmy o nawiewie. (autor: AWK)
[Jak w tym wierszu chyba Majakowskiego: "Mówimy Partia, a w domyśle Lenin; mówimy Lenin, a w domyśle Partia"; Przy okazji: Jakie były ostatnie słowa Majakowskiego przed popełnieniem samobójstwa? - Towarzysze, nie strzelajcie!!!]
Przykład: tam gdzie pracuję dziwił się kierownik biurowca, że w jednym pomieszczeniu magazynowym z kratką wywiewną (co podkreślił) jest zaduch. Poszedłem, popatrzyłem (jak Stalin) i powiedziałem widząc cholernie szczelne drzwi: - A skąd tu ma się dostać powietrze, by to pomieszczenie PRZEWIETRZYĆ?
Gość: Tom
2007-08-29 00:00
Re:wentylacja okien
Do Toma
Co to znaczy bzdurne odpowiedzi na temat nawiewników?
- Nie będę przytaczał wypowiedzi Pana T.B. można je znaleź w innych postach.
Co to znaczy dla Ciebie działają w 100%. Widziałeś kiedyś jak to działa, czy znasz to tylko z broszurek?
- 100% z doświadczenia ponieważ zajmuję się ich montażem, zamontowałem kilka set,90% klientów mam z polecenia osób posiadających nawiewniki
Nie wszyscy forum traktują, jak swój sklep internetowy, więc staramy się tu przede wszystkim pomagać.
- Zgadzam się,ale jest kilka osób które wprowadzają zamęt
Pozdrawiam.
Bardzo mi się podoba Twoja Korolu analiza tematu Alexa:)
Gość: Archie
2007-08-30 00:00
Re:wentylacja okien
Oki Tom. Myślałem, że do mnie coś piszesz o wypowiedziach na temat nawiewników. Potwierdzam, że nawiewniki higrosterowane mimo wszystko działają, chociaż nie zawsze tak jakbyśmy tego chcieli.
Gość: Agnieszka
2007-08-31 00:00
Re:wentylacja okien
Ala skąd u ciebie przekonanie, że jakość wykonania przewodów wentylacyjnych jest dobra, czy są one prawidłowo wyprowadzone ponad połacie dachowe, czy mają prawidłowo usytuowane wyloty względem np. spadzistej połaci dachowej czy innej przeszkody, czy ich tzw. efektywna wysokość jest wystarczająca, aby uzyskać różnice ciśnienia pozwalającą w okresie grzewczym na napływ powietrza przez rozszczelnione okna lub szczelinowe nawiewniki powietrza i na pokonanie oporów przepływu, czy masz podcięte drzwi do pokoi i do pomieszczeń pomocniczych, co pozwala na wewnętrzny przepływ powietrza z pokoi do pomieszczeń pomocniczych z otworami wlotowymi do przewodów wentylacyjnych. Jeżeli przewody wentylacyjne nie spełniają warunków technicznych lub/i nie masz zapewnionego przepływu i dopływu powietrza do otworów wlotowych do przewodów wentylacyjnych to możesz sobie rozszczelniać okna lub zamontować nawiewniki a oprócz wychłodzenia mieszkania nic nie uzyskasz a tylko spłycisz ruch konwekcyjny powietrza i w miejscach nie opływanych ciepłym powietrzem dojdzie do wychłodzenia poniżej temperatury punktu rosy dla powietrza wypełniającego te pomieszczenia i w konsekwencji dojdzie do rozwoju pleśni. Sama widzisz, że pomimo rozszczelnienia okien całą zimę nic to nie dało a ci panowie to podwórkowi fachowcy od nawiewników. W twoim przypadku należy sprawdzić, dlaczego w tych konkretnych miejscach w okresie grzewczym są wychłodzone ściany (nie sugeruj się tym, że są one ocieplone, bo może to ocieplenie wykonali tacy sami podwórkowi fachowcy jak ta brać recenzentów). Także sprawdź jak wygląda jakość ogrzewania tych pomieszczeń i koniecznie trzeba sprawdzić drogę dopływu powietrza do przewodów wentylacyjnych i jakość wykonania i prawidłowość wyprowadzenia przewodów wentylacyjnych oraz czy mają wystarczającą efektywną wysokość dla uzyskania niezbędnej różnicy ciśnień w okresie grzewczym.
Gość: AWK
2007-08-31 00:00
Re:wentylacja okien
Zrobiłem w pokojach wywietrzniki w kominie (były wolne piony) i mam małe wentylatorki włączane czasowo by mi martwe strefy ożywiał i mam spokój (a przedtem nie miałem spokoju a miałem ciemno w narożnikach); dom własny, 1-piętrowy; nieocieplony. Podobnie w łazience - mam wywietrznik fi150 z wentylatorem (jak było fi100 z wentylatorem to były problemy) i mały wentylatorek "Zefirek" do miesznania powietrza i suszenia ręczników. I jest w miarę nieźle.
Gość: korol
2007-09-01 00:00
Re:wentylacja okien
Sorki,
obiecywałem sobie,że nie będę komantował wypowiedzi "Agnieszki" ale ty razem muszę ją pochwalić - przeczytałe ze zrozumieniem, problem jednak polega na tym ,że nie wiem do czego to się odnosi. O ile dobrze czytak Ala ma problrm w budynku jednprpdzinnym, gdzie prawdopoodobnie projektant przwidział wyłącznie wentylację "grawitacyjną"
Alu - moja rada - ]
1.rozszcelnić okna za pomocą nawiewników,
2. zrobić otwory w drzwiach do łazienki i WC (otwory okrągłe w dolnej części drzwi lub "podcięcie drzwi")
3. Zainstalować w łazience oraz WC wentylatory o wydajnośco ok 100 m3/h, podczas pracy ciągłej.
I w ten sposób niewielkim kosztem możesz pozbyć się grzyba w pokojach ( oczywiście po wyplenieniu istniejącego)
Gość: Agnieszka
2007-09-02 00:00
Re:wentylacja okien
podwórkowy recenzenciku w innym temacie tj. zła wentylacja już podajesz swoją stronę internetową, ale z twoimi wiadomościami to możesz Archiego czarować.