Gość: zbig
2007-10-21 00:00
stalmark
Witam.
Jestem uzytkownikiem kotla Stalmark (nie dostawcą!), uzytkuję kociol od 2-ch tygodni. Potwwierdzam opinię Jaworzna, kociol spala wszystko. W retorcie do użycia dodatkowego paleniska trzeba wygasić piec, w Stalmarku możzna spalać papiery itp. na bieżąco. Ale mam problem z dużą ilością sadzy, z komina leci czarny dym i ssspalam worek ekogroszku na dobę ( 30 kg). Przy 150m2 to trochę dużo, popiół jest OK. Kombinacje z siłą nawiewu nie dają efektu. Prośba o wsparcie.
Gość: zbig
2007-10-29 00:00
Re:stalmark
Wprowadzilem zmiany w nastawach i jest juz duzo lepiej. Trzeba nabrac troche doswiadczenia.
Powodzenia.
zbig
Gość: sławek
2007-11-07 00:00
Re:stalmark
ja miałem taki sam problem .
ale to z niewiedzy.
myślałem że jak dam dłuższy czas przerwy podajnika to mniej spalę .
ale to jest na odwrut .
jak dasz mu zadługą przerwę to kocioł przedmuchuje zimne powietrze przez ruszt i popiół oraz ziębi kocioł i pracuje cały czas.
Po pomocy od pana sprzedającego te kotły na całą polskę z firmy Eko Dom problemy znikły .
co do sadzy to myślę że to kwestia opału .
ja mam zato dużo lotnego popiołu i muszę często czyścić kanały grzewcze raz na tydzień
Gość: irek
2008-02-03 00:00
Re:stalmark
ja mam Stalmarka 30 KW już od 3 lat od kolegi co zajmuje się dystrybucją tych kotłów na całą polskę .EKO-DOM
Przy ostatnim opale też miałem problemy z sadzą .
Dał mi ostatnio nowy sterownik do prób.
i jestem heppy
zamiast co 2 dni uzupełniac zasobnik
uzupełniam co 5. sadzy mało a popiołu jeszcze mniej .Lepiej dopala.
Gość: Wiesław
2008-03-19 00:00
Re:stalmark
Witam.Prosze o pomoc w ustawieniach stalmarka. dlaczego pili sie przy tłoku a nie na palenisku.próbowałem ruznych ustawień inie moge sobie poradzić. Spalam ok.30kg na dobe przy pow 120m2,dom ocieplony zawór trójdrozny,dwie pomy CO i CWU.obecnie mam; temp zad.53 st.C histereza 3st czas przerwy pod 2min.czas op.zał.podajnika 1.30min. czas op.wył nadmuchu 1.50min.wentylator 8. Kupawałem i eko-groszek i miał, obecnie mam groszek 25tyś kal.Prosze o porade
Gość: zibi
2008-03-20 00:00
Re:stalmark
spróbuj zmniejszyć nadmuch wentylatora np. na 2. Wygląda na to że piec za szybko spala i dlatego pali się już przy tłoku, a wentylator przedmuchuje powietrze przez palenisko i schładza kocioł.
Gość: Marek
2009-10-09 00:00
Re:stalmark
wegług mnie ta przerwa jest zaduża dlatego pali sie przed płytą ustaw przrwę na 1m 30 s
Gość: gruby2806
2009-12-07 12:42
Re: stalmark
Zmień ustawienie dmuchawy, niech nie dmucha przed podaniem paliwa bo wychładza kociął dmuchając chłodnym powietrzem. Ustaw se na 1 s. a po podaniu niech zostanie 15 min- 2 min.

Gość: ZBYSZEK
2010-04-15 17:22
Re: stalmark
NIE POLECAM SADZMARKA !!! NIE POTO SIĘ KUPUJĘ PIEC ŻEBY PRZY NIM GRZEBAĆ CAŁY CZAS Z USTAWIENIAMI A ON I TAK SADZE I DYM.
Gość: Marek
2010-08-02 11:13
Re: stalmark
Te piece powinny się nazywać SADZMARK albo DYMMARK !!!!!!!!!!! Takiego dziadostwa to jeszcze nie widziałem, no ale cóż człowiek uczy się na błędach, tylko szkoda że na takich kosztownych.
Niestety po dwuletnim użytkowaniu "SADZMARKA" muszę go po prostu wywalić na złom !!!! nie dało się tego w jakikolwiek sposób ustawić, nawet serwis sobie z tym nie poradził, zmiana przez nich sterowników nic nie dawała.
Cały dach i ogród jednolita sadza !!! sąsiad na mnie wnerwiony bo do jego domu też dolatują jak jest wiatr.
Poprzedni piec jaki miałem to zero problemu, raz ustawiony i nic nie trzeba było grzebać, spalał dosłownie wszystko, a te SADZMARKI nawet na ekogroszku robią zasłonę dymną i tony sadzy!!!!!!
Gość: poplin
2010-09-21 20:28
Re: stalmark
nie zgadzam się z poprzednikiem. mam STALMARKA 30 kW i nie ma problemów z sadzą. zastanawiam się czy poprzednik nie reprezentuje konkurencji???
Gość: Gusia
2010-10-20 11:07
Re: stalmark
Też mam stalmarka 17 kW i ten sam problem z dachem czarnym od sadzy. Ten piec to prawdziwy producent sadzy, do tego stopnia że nawet komin dwa razy na zimę trzebya było przeczyszczać, bo się zatkał na kolanku. Do tego przy zmianie paliwa na groszek wysokokaloryczny, co kilka dni gaśnie (fakt że popiołu malutko w stosunku do miału i ekogroszku) i oczywiście niekończące się manewry ze sterownikiem. To prawda, nie po to kupuje się piec za bagatela 6000 zł, aby potem tylko mieć z nim problemy, i trzeba go doglądać tak samo jak piec tradycyjny bez podajnika. Jak miałam miał - to trzeba było szufladkę wynosić 2 razy dziennie, o załadowaniu podajnika nie wspominając. Nie wiem jak jest z innymi piecami innych marek, ale to jest tragedia.
Gość: yellowfire
2010-10-20 18:28
Re: stalmark
Witam,
rzeczywiście te kotły są trochę niedopracowane. Trochę się dziwię, że producent nic z tym nie robi. Jest przecież sprawdzony
sposób , aby temu zaradzić. Wystarczy zamontować deflektor i trochę zmienić styl pracy kotła. Efekt ? czyszczenie kotła
raz na 2 tygodnie nie z sadzy, ale z takiego trochę ciemniejszego popiołu. Co do czyszczenia komina, to ostatni raz robiłem
przegląd 3 lata temu. Oczywiście namawiam do częstego przeglądu komina, ale jeżeli można w tym kotle doprowadzić do
czystego spalanie, to i w kominie nic się nie odkłada.
Jeżeli jesteś zainteresowana ewentualnymi modyfikacjami w tym kotle to odsyłam tu:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1040&st=40&start=40 />
Pozdrawiam

Gość: pajonk
2010-10-25 23:56
Re: stalmark
witam
te kotły są faktycznie niedopracowane bo producent jest bardzo młody i się uczy jeszcze, dlatego te kotły są stosunkowo niedrogie. Za sprawdzone kotły konkurencji trzeba zapłacić około 1tys więcej. Cóż, zaoszczędziliście a teraz są kłopoty. Zajmuję się montażem tego typu kotłów od lat i jeśli mogę mieć wpływ na decyzję wyboru kotła przez klienta to raczej namawiam na wybór producenta znanego choć zwykle droższego. Ale czy warto ryzykować i zaoszczędzić 1tys zł na urządzeniu które ma służyć 15-20lat? Jeśli chodzi o problem z dużą ilością sadzy w kotle to przyczyn jest kilka:
- jakość opału;
- zbyt duża ilość opału na palenisku - za szybkie jego podawanie, za mała ilość powietrza (pojawia się bardzo czarny dym w komorze spalania);
- zbyt niska temperatura wody w kotle (za mała nastawa temp na kotle)
pozdrawiam
Gość: kristo
2013-04-09 20:34
Re: stalmark
Przykro mi to pisać ale niestety po 4i pół roku palenia STALMARKIEM piec się roszczelnił i cieknie z niego woda Oczywiscie gwarancia jest tylko na 4 lata więc ilu posiadaczy STALMARKA tyle różnych opini ale ja odradzam kupno tego pieca . Dziękuje